Project Manager - Fonduri structurale

Wexer Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- managementul proiectelor pentru atingerea obiectivelor stabilite si pentru incadrarea activitatilor in cerintele de timp, cost si calitate;
- elaborarea propunerilor de proiecte, inclusiv a bugetelor;
- intocmirea, revizuirea şi avizarea din punct de vedere tehnic a tuturor livrabilelor de etapă rezultate în urma serviciilor de implementare (raport de analiză, raport de design, scenarii şi strategii de testare, strategii de conversie a datelor, sesiuni de instruire etc.);
- posibilitatea supervizarii etapelor procesului de testare (teste de instalare a infrastructurii, teste de acceptanţă a aplicaţiilor, teste de integrare, teste de performanţă, teste de securitate) şi avizarea rapoartelor de acceptanţă;
asigura suportul necesar în derularea procedurilor de achiziţie din cadrul proiectului (de la pregătirea Caietului de Sarcini, la oferirea clarificărilor necesare pe durata procedurii şi la realizarea evaluării tehnice a ofertelor primite din partea potenţialilor furnizori);
- intocmirea bugetelor de venituri si cheltuieli pentru proiectele in pipeline, ofertare si desfasurare;
- urmarirea executiei bugetare a proiectelor in desfasurarea pentru atingerea obiectivelor financiare stabilite.

CERINTE

- disponibilitate pentru deplasari – 25% din timp;
- implicarea anterioara in intocmirea de bugete de proiect, rapoarte financiare pe proiect etc;
- experienta in contractare (realizare contract pe baza unui template, validare, matching intre contract si oferta/caiet sarcini);
- experienta practica relevanta in implementare: caiete de sarcini pentru servicii/lucrari; managementul financiar al proiectului etc.;
- elaborarea a minim un SF (parte scrisa, buget, ACB, si cerere de finantare);
- experienta in management de proiecte / fonduri structurale – minim un proiect finalizat;
- avantaj: experienta pe proiecte de infrastructura si proiecte de investitii productive;
- limba engleza.

- capacitate de a realiza analize rapide;
- capacitate de concentrare mare si pe perioade lungi;
- rezistenta la stress;
- capacitate de a sesiza conexiunile si implicatiile unui proiect, rapiditate in intelegerea cerintelor.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix.
Structura Bonus
Pachetul Compensations & Benefits se negociaza individual

Infiintata in anul 2008, Wexer Group este o firma de consultanta de afaceri care completeaza expertiza oferita de proiectele desfasurate cu solutii software de ultima generatie pentru optimizarea si reducerea semnificativa a costurilor procesului de consultanta. Wexer Group si-a dezvoltat portofoliul de servicii de consultanta si de solutii software asociate in jurul conceptului de "strategic business integrity", care implementeaza concepte de management strategic si managementul calitatii.