Project Manager eCommerce

BEIA CONSULT INTERNATIONAL - SIEMENS SYSTEM PARTNER

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Verificarea si mentinerea permanent actualizata a site-ului;
-Coordonarea relatiei cu dezvoltatorul site-ului;
-Activare produse noi;
-Actualizarea banner-elor de pe site;
-Verificare probleme site, verificare functionalitate conforma cu specificatiile;
-Planificarea si actualizarea structurii categoriilor;
-Activarea si dezactivarea categorii-ocazie;
-Analizeaza si dezvolta piata pentru produsele alocate;
-Raspunde de atingerea target-ului agreat;
-Realizeaza cercetari de piata (cota piata, cerere, produse similare, etc.);
- Monitorizarea competitiei si coordonarea politicii de preturi si game de produse;
-Stabileste strategia de pret, promovare si aprovizionare pentru produse;
-Urmareste si raspunde de atingerea indicatorilor pentru produsele alocate: volum vanzari, profit net, viteza de rotatie stoc, cota piata, incasari, preturi, discount-uri, etc.

CERINTE

-Absolvent studii superioare tehnice / economice;
-Constituie avantaj cunostinte din urmatoarele arii: piata de IT&C din Romania, produsele furnizorilor mari de IT&C;
-Cunostinte de marketing, cunostinte comerciale – stocuri, preturi, discount;
-Detine puternice abilitati de project management
-Experienta intr-un post similar – constituie un avantaj;
-Persoana atenta la detalii, deschisa, comunicativa, cu bune abilitati de prezentare si negociere, orientata spre rezultate.

BENEFICII OFERITE

Negociabil

DESCRIEREA FIRMEI

BEIA CONSULT INTERNATIONAL - Solutii in comunicatii

Companie de consultanta si servicii in domeniul telecomunicatiilor, activa pe piata de centrale telefonice in Romania din anul 1991, partener autorizat SIEMENS, isi desfasoara activitatea in domeniile: distributie, vanzari, instalari si consultanta.

Distribuim, comercializam si instalam centrale telefonice Alcatel, Siemens, Panasonic, oferim service, gama profesionala de telefoane analogice si digitale, terminale ISDN, servere / soft de comunicatii si gateway EICON, proiecte la cheie, garantie si asistenta, proiectare si executie cablari structurate UTP, consultanta gratuita, sisteme de transmisiuni PCM si HDSL, casti operatoare profesionale.