Project Manager - automatizari industriale

Georgia Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITAŢI:
- Întocmeşte tema de proiect
- Formează echipa (ingineri de vânzări, ingineri sistem, ingineri software, personal pentru instalare şi punere în funcţiune);
- Stabileşte responsabilităţile fiecărui membru al echipei şi subordonările;
- Întocmeşte graficul de aprovizionare, lucrări şi plăţi
- Coordonează activităţile referitoare la:
Proiectare
- face propuneri şi decide împreună cu Directorul General cine elaborează proiectul, numeşte responsabili pentru partea electrică, mecanică, de automatizări şi tehnologie din proiect şi asigură coordonarea generală.
Livrare echipamente şi accesorii montaj.
- Întocmeşte împreună cu membrii echipei Lista de aprovizionare (instrumente, echipamente, cabluri, dulapuri, accesorii, software, elemente montaj electrice şi mecanice, etc.) si o listă cu aparate şi piese de rezervă si urmareste împreună cu departamentul comercial toate comenzile şi livrările.
Dulapuri
- Nominalizeză persoana care va întocmi Proiectul electric.
- Verifică corectitudinea legăturilor electrice externe, timpul de livrare şi costurile pentru dulapul electric
Software
- Stabileşte echipa software si asigură un dialog rapid şi clar între Inginerii Software şi client, precum şi cu ceilalţi membrii ai echipei.
Instalare
- Formează echipa de instalare (inclusiv personal extern) din punct de vedere electric, mecanic, pneumatic.
Supraveghere lucrări
- Are obligaţia de a supraveghea lucrările efectuate de terţi (construcţie, montaj, etc.).
- Ţine un caiet cu toate problemele care apar zilnic pe şantier şi caută soluţii
Punere în funcţiune (PIF)
- Formează echipa de PIF.
- Efectuează testele funcţionale împreună cu reprezentanţii clientului şi întocmeşte Procesele Verbale de recepţie (parţiale şi finale).

CERINTE

- Studii superioare de specialitate
- Experienta minim 5 ani intr-o pozitie similara, in industria automatizarilor industriale
- Abilităţi de organizare, comunicare, cooperare şi spirit de echipă
- Capacitate de decizie, analiză şi sinteză

Suntem o companie de consultanta in domeniul serviciilor de resurse umane, oferind clientilor nostri un suport de calitate pentru externalizarea anumitor servicii din aceasta arie de activitate. Scopul nostru este de a aduce un plus de valoare si eficienta prin serviciile oferite: selectie si recrutare, training, consultanta organizationala si servicii de administrare de personal si salarizare.