Project Manager

WEISSPUNKT S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

OBIECTIVUL POSTULUI:
Planificarea, coordonarea si controlul proceselor de productie pentru a a sigura producerea de bunuri si servicii intr-un mod eficient spre satisfactia clientului, la pretul, cantitatea, calitatea, costul si in timpul adecvate.

SARCINI PRECISE:
Coordonarea si supervizarea activitatii unei echipe de productie pentru a realiza la timp si in conditii bune calitativ produsele publicitare.

PRINCIPALELE RESPONSABILITATI:
- analiza cerintelor contractuale pentru identificarea caracteristicilor produsului;
- identificarea necesitatilor productiei in urma consultarii planului de afaceri;
- elaborarea planului si stabilirea bugetului de productie;
- identificarea necesarului de materii prime;
- coordonarea si supervizarea activitatii de achizitii din cadrul companiei;
- alocarea muncitorilor in functie de plan, disponibilitate, abilitati si marime;
- supervizarea activitatilor de zi cu zi a echipei (prezenta, performanta, intretinerea utilajelor si a mediului de lucru);
- replanificarea activitatii in cazul aparitiei unor factori conjuncturali care influenteaza productia;
- recrutare si training pentru echipele in subordine;
- identificarea si achizitionarea de utilaje necesare productiei;
- coordonarea intretinerii utilajelor si a instruirii angajatilor pentru utilizarea acestora si a solutionarii problemelor apartute in functionarea lor;
- propunerea de solutii pentru optimizarea activitatii, atat din punct de vedere tehnic si tehnologic, cat si a resurselor umane
- elaborarea de proceduri de lucru;
- complementarea standardelor de protectie a mediului si de securitate a muncii in cadrul productiei;
- planificarea dezvoltarii de produse noi in colaborare cu departamentul de marketing si cu echipa de cercetare, pentru a raspunde cerintelor consumatorului/clientului, utilizand noile inovatii si inventii din domeniu

CERINTE

PROFILUL CANDIDATULUI:
Educatie: studii superioare tehnice (inginerie sau arhitectura);

Experienta:
Ani experienta in domeniu: 2 ani
Experienta pe pozitia respectiva: 3 ani
Industria din care provine: preferabil Industria Publicitara

Cunostinte:
Cunostinte practice: Cunostinte in domeniul productiei de materiale publicitare si cunostinte in domeniul economic.
Cunostinte teoretice: Foarte bune abilitati de operare MS Office (Word, Excel, Outlook), eventual sisteme de planificare a productiei; abilitati de lucru cu soft de proiectare.

Alte competente:
- coordonarea echipei;
- analiza si planificare, perseverenta in realizarea scopurilor propuse
- capacitatea de a se concentra pe mai multe sarcini o data;
- bun motivator a echipei;
- axat pe eficienta, gandire in perspectiva;

BENEFICII OFERITE

- Salariu
- Bonus anual pe baza de rezultate (crearea cu succes a aplicatiilor)

Weisspunkt ¿ Companie de top in domeniul productiei de materiale publicitare confectioneaza: casete luminoase, reclame, firme de orice dimensiune sau tip, litere volumetrice, copertine, totemuri, printuri de mari dimensiuni, display-uri, tuburi cu gaz spectral, roof-top, unipol, materiale promotionale, tiparituri, etc.
Cu o experienta de peste 11 ani in domeniul productiei publicitare, si cu o calitate garantata de standardele ISO 9001, putem raspunde in cel mai scurt timp cererilor dumneavoastra.