Project Manager

SIVECO ROMANIA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Cunoasterea functionalitatii ERP in ansamblu;
- Conducerea proiectelor de dimensiuni medii / mari;
- Supervizarea activitatii membrilor echipei de proiect;
- Planificarea si estimarea tututor activitatilor din cadrul proiectului. Estimarea necesarului de resurse din cadrul proiectului;
- Urmarirea respectarii termenelor de plata;
- Urmarirea respectarii predarilor catre client, in conformitate cu contractul incheiat;
- Asigurarea interfatei cu clientul;
- Intocmirea rapoartelor la solicitarea Directorului de Departament.

CERINTE

- Cunostinte avansate de management de proiect;
- Experienta in domeniul de business medical/sanatate;
- Cinci-zece ani de experienta in proiecte de implementare solutii ERP (ca furnizor sau beneficiar), din care minim trei ani de experienta ca Project Manager in conducerea de proiecte complexe de implementare ERP;
- Cultura IT solida;
- Cunoasterea avansata a limbii engleze;
- Certificarile de Project Management reprezinta un plus in aprecierea candidatilor.

In cei 13 ani de existenta, SIVECO Romania a devenit unul dintre cei mai importanti furnizori si integratori de solutii ERP, eLearning, eHealth, eBusiness, eGovernment si de proiecte software la cheie din Romania. Compania noastra si-a dobandit in acest rastimp o solida reputatie si pe piata vest-european¿ si americana. Datorita pozitiei sale geografice si facilit¿tilor multi-lingvistice, SIVECO Romania este in masura sa ofere suport tehnic si comercial si pentru toate tarile central-est europene si Rusia.
SIVECO Romania considera ca cel mai pretios bun al companiei sunt angajatii sai si realizarile lor.Imbunatatirea competentelor angajatilor prin instruire adecvata, crearea unui mediu de lucru placut, recunoasterea contributiei fiecarei persoane la dezvoltarea companiei reprezinta o preocupare majora in cadrul SIVECO Romania, toate acestea fiind considerate cai eficiente de sporire a calitatii produselor si serviciilor livrate