Project Manager

Falcon Electronics Prod SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Participarea la proiecte realizare in colaborare romano-americana
• Proiectare microcontroler, inclusiv interfa¿¿ de comunicatie bus industrial
• Dezvoltare si implementare software aplicativ

CERINTE

• Absolvent/a studii superioare – facultatea de Electronica sau Automatica
• Cunoasterea limbajului C/C++ si asamblare microcontrolere (preferabil MICROCHIP)
• Minim 2 ani experienta ¿n proiectarea cu microcontrolere hardware si software (preferabil MICROCHIP)
• Cunoasterea instrumentelor de depanare software (debuger)
• Cunoastere protocoale de comunicare interprocesoare (RS232, SPI, CAN)
• Cunoastere ORCAD (Schematics si layout)
• Personalitate optimista, pozitiva, excelente abilitati de organizare
• Limba engleza – nivel avansat vorbit/scris

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv
Bonuri de masa

Falcon Electronics este lider de piata in domeniul importului si distributiei sistemelor de securitate auto, sistemelor audio si video auto.