Project Manager

UTI Systems - Divizia IT&C

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa, impreuna cu personalul de vanzari, la negocierile precontractuale cu clientii/subcontractori
- Participa la initierea proiectului şi stabilirea obiectivelor
- Elaboreaza planul de proiect
- Organizeaza echipa de proiect si repartizeaza sarcinile pe membri acesteia
- Identifica si analizeaza riscurile, stabileste metodele de control
- Urmareste (monitorizeaza) derularea proiectului in concordanta cu planul intocmit
- Raporteaza orice tendinta de deviatie de la planul de proiect (buget, timp,calitate), mentionand cauzele si propunand masuri de rezolvare
- Solutioneaza problemele ce pot aparea din situatii neprevazute si replanifica desfasurarea proiectului si negociaza noile conditii cu clientul
- Pastreaza permanent contactul cu clientul si ii solicita participarea la desfasurarea proiectului in limitele negociate initial
- Conduce sedintele de bilant intern si cu clientul pregatind materialele necesare
- Livreaza rezultatele finale ale proiectului si se asigura de receptia lor in conditii bune
- Intocmeste si sustine materialul pentru sedinta finala de analiza a eficientei proiectul.

CERINTE

- Studii superioare
- Minim 2 ani in domeniul managementului de proiect sau in coordonarea de proiecte
- Experienta in domeniul IT&C reprezinta un avantaj
- Cunostinte de gestiune financiara si administrativa
- Cursuri de metodologia managementului de proiect sau cunoasterea sistemului de asigurare a calitatii ISO9001constituie un avantaj
- Limba engleza ¿ avansat, limba franceza reprezinta un avantaj
- Cunostinte de MS Office, MS Project
- Cunostintele de MS Visio reprezinta un avantaj
- Permis de conducere: categ. B.

BENEFICII OFERITE

- Sistem de bonusare in functie de realizari
- Mediu de lucru dinamic, profesionist
- Posibilitati de afirmare si promovare in cadrul unei companii solide.

Lider in dezvoltarea de solutii, produse si servicii de inalta tehnologie, cu rezultate remarcabile in zona de cercetare-dezvoltare si inovare, divizia IT&C acopera ca arii de expertiza: dezvoltare software, solutii de securitatea informatiei, comunicatii, solutii de criptare si compatibilitate electromagnetica, precum si integrare de sisteme informatice.

Detalii despre preocuparile si realizarile echipei IT&C din grupul UTI pot fi obtinute vizitand site-ul www.uti.ro.