Project manager

SoftNet Development & Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

SoftNet Development & Consulting urm¿reste s¿ angajeze Project Manageri care vor lucra în marea majoritate a timpului în Bucuresti, la sediul SD&C dar si la sediul clientilor.

CERINTE

Profilul candidatului ideal cuprinde :
¿ Absolvent al unei facult¿¿i cu profil de specialitate : Matematic¿, Informatic¿, Economic-Cibernetic¿ sau Automatic¿-Calculatoare.
¿ Experienta minim 2 ani in conducerea de proiecte de implementare sisteme informatice
¿ Experienta minim 3 ani ca analist
¿ Cunostinte despre ciclul de viata a sistemelor informatice
¿ Capabil sa coordoneze un colectiv alocat pe proiect
¿ Abilitati de comunicare scrisa si orala
¿ Cunoasterea si utilizarea MS Project
¿ Abilitatea de a gestiona prioritatile in lucrul la mai multe proiecte
¿ Buna st¿pânire a limbii engleze si eventual a înc¿ unei limbi str¿ine de circula¿ie international¿ : franceza sau germana.
¿ Ordonat, riguros, responsabil, rezistent la efort prelungit, capabil sa gestioneze favorabil eventualele situatii de criza in relatia cu clientul
Postul d¿ posibilitatea de lucru cu cele mai avansate tehnologii ale momentului într-un domeniu de mare interes.

BENEFICII OFERITE

Pentru perioada de prob¿ si instruire de 3 luni se ofer¿ un pachet salarial care include mas¿ de prânz, abonament de transport si un salariu care va fi renegociat la sfârsitul perioadei de 3 luni.