PROJECT MANAGER

SC AVRIG 35 SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Administrare de proiecte de investitii in Bucuresti sau in tara;
- Raportare catre Directorul Tehnic, CFO si CEO.
- Asigura prin actiunile sale realizarea proiectului in graficul si bugetul stabilit.
- Participa si supervizeaza urmatoarele etape :
- Intocmirea temei de proiectare
- Verificarea proiectelor inainte de a fi lansate in executie
- Organizarea caietelor de sarcini pentru licitatie si evaluarea ofertelor
- Negocierea contractelor de executie
- Intocmeste graficul de executie a lucrarilor si urmareste respectarea lui pe parcursul executiei
- Coordoneaza actiunile membrilor echipei de proiect si supervizeaza urmatoarele activitati:
- Urmarirea calitatii lucrarilor de santier
- Urmarirea inscrierii lucrarilor in grafic
- Asigurarea pe santier a tuturor informatiilor necesare pentru executie
- Urmarirea derularii contractelor de executie si decontarea lucrarilor
- Respectarea in timpul executiei a legislatiei in vigoare in domeniul constructiilor
- Mentine legatura cu proiectantii de specialitate pentru a rezolva in timp util orice problema aparuta in executie
- Analizeaza situatiile de lucrari, le discuta cu antreprenorii si face recomandari in legatura cu plata acestora
- Asigura legatura cu beneficiarul si preia observatiile venite din partea beneficiarului.
- Preia toate cerintele pentru lucrarile suplimentare venite din partea beneficiarului si transmite acestuia implicatiile financiare si asupra termenului de executie
- Intocmeste si transmite raportari referitoare la stadiul proiectelor, analize de risc etc

CERINTE

- Absolvent studii superioare (Constructii / Arhitectura / Inginerie)
- Minimum 5 ani experienta intr-un post similar cu responsabilitati de urmarire si/sau conducere a lucrarilor de santier
- Utilizare computer : MS Office si Autocad; preferabil cunostinte de utilizare Primavera
- Limba engleza - nivel mediu / avansat
- Foarte bune abilitati de comunicare, negociere, planificare si organizare

BENEFICII OFERITE

- Aveti acum oportunitatea de fi parte a unei echipe de profesionisti si de a participa la proiecte complexe.

Grupul AVRIG 35 a fost infiintat in 1999 si activeaza cu succes in domeniul investitiilor imobiliare. Compania dezvolta si administreaza proiecte de investitii imobilare precum:
- Avrig Business Center (ABC) Bucuresti
- Berthelot 59, Bucuresti
- Sediul Ambasadei Canadei, Bucuresti
- Sediul Lafarge, Bucuresti
- Sedii Raiffeisen Bank in 18 orase din tara
- Charles de Gaulle Plaza, Bucuresti