PROJECT MANAGER

PERSPECTIVE Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este un foarte cunoscut integrator de solutii complete de eBusiness, avand o viziune integrata asupra pietei de servicii interactive din Romania.
Incepand cu solutii-platforma Internet (Content Management Systems, eCommerce, eGovernment), solutii de portal Intranet (Microsoft SharePoint) si solutii de arhivare electronica (Hyparchiv prin GFT), ajungand pana la servicii de web design, si design corporativ, Search Engine Marketing, online media si dezvoltare personalizata de software, compania integreaza aplicatii performante cu servicii profesioniste si creative.

ROLUL

- managementul proiectelor tehnice
- managementul echipei de dezvoltare
- elaborarea de documentatii tehnice ¿ daca va fi necesar
- implicarea si coordonarea tuturor etapelor din cadrul dezvoltarii proiectelor web alocate (analiza, arhitectura, dezvoltare, testare

CERINTE

- studii superioare de preferat in domeniul economic sau tehnic
- experienta de minim 2 ani intr-un post similar
- constitutie avantaj experienta anterioara in dezvoltarea de aplicatii tip enterprise, bazata pe platforma web
- cunostinte avansate de limba engleza
- persoana comunicativa, proactiva, organizata
- capacitate de analiza si sinteza
- persoana indreptata catre rezultate

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial competitiv
- un mediu de lucru prietenos
- posibilitatea de a avansa profesional

A young and dynamic team, experienced professionals offering HR Consulting & Recruitment services.
We have a change-management approach.
We fill the need for Professionalism, Confidentiality, Ethic, Rapidity and Quality Guarantees.