Project Manager

ANTAL International Network

Job expirat

RESPONSABILITATI

Project Manager Java
Responsabilitatile principale vor fi:
Monitorizarea contractelor, din punct de vedere tehnic si financiar, supervizarea tuturor fazelor de proiect si a livrabilelor aferente.
Mentinerea legaturii cu clientul si cu integratorii.
Cunoasterea si intelegerea foarte buna a solutiei care se dezvolta/ implementeaza in cadrul proiectului pe care il conduceti.
Lucrul cu echipa de dezvoltare, pentru a va asigura ca cerintele sunt corect intelese in vederea dezvoltarii produsului.
Participarea la sedintele de dezvoltare/implementare pentru familiarizarea cu problemele existente.
Participare la discutii cu echipa tehnica a beneficiarului si cu reprezentantii utilizatorilor pentru definirea proceselor de business (colectarea cerintelor de business)
Formalizarea cerintelor de business in documente de analiza
Modelarea si analiza proceselor de business
Definirea specificatiilor functionale pentru proiect de dezvoltare sistem informatic
In functie de specificatiile din urma analizei, stabileste toate detaliile tehnice de implementare
Distribuie task-urile la membrii echipei in functie de capabilitatile si incarcarea fiecaruia.
Estimeaza durata task-urilor si stabileste deadline-uri.
Stabileste metodologia de testare.
Analizeaza bunul mers al echipei si ia masuri de redresare daca e cazul

CERINTE

- Studii superioare
- Experienta in aplicatii Java, experienta in project management, analiza, metodologie de proiect
- Experienta in coordonare echipe (project management skills, people skills)
- Abilitati de people management
- Spirit de initiativa
- Comunicativ, ferm, decision maker, energic
- Analitic, bun organizator, bun coordinator, sa stie sa motiveze
- Rezistenta la stres.
- Cunostinte foarte bune de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

Se ofera salariu atractiv, competitiv.

Our Client is currently ranked as the major software producer in Romania. Aiming to maintain the trend of growing together with its Employees and partners, we are looking for the following roles to be filled within our Client organization located in Bucharest: Project Manager Java