Project Manager

NETCITY TELECOM

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa, impreuna cu personalul de vanzari, la negocierile precontractuale cu furnizorii si subcontractorii
- Participa la initierea proiectului si stabilirea obiectivelor pe diverse tronsoane ale retelei
- Elaboreaza planul de proiect aferent tronsonului respectiv (identifica sarcinile, planifica activitatile, identifica activitatile critice, evalueaza necesarul de resurse materiale, financiare si umane pentru derularea proiectului)
- Verifica integrarea planului de proiect aferent tronsonului in planul general al Netcity
- Administreaza zilnic aspectele operationale ale proiectului (Scop, Restrictii bugetare, Grafic de Timp, Cerinte de Calitate, Risc, Actionarii proiectului)
- Analizeaza livrabile pe faze de proiect pregatite de catre echipa sau membriI ei inainte de inaintarea lor catre beneficiarul final
- Urmareste (monitorizeaza) derularea proiectului in concordanta cu planul intocmit
- Raporteaza managementului orice tendinta de deviatie de la planul de proiect (buget, timp, calitate), mentionanad cauzele si propunanad masuri de rezolvare.
- Intocmeste documentele impuse prin contractul de concesiune

CERINTE

- Experienta profesionala: minim 2 ani in managementul de proiect in domeniul infrastructurii de telecom
- Studii: superioare finalizate
- Constituie un avantaj experienta in gestionarea relatiei cu subcontractorii pe zona de lucrari civile
- Constituie avantaje: cursuri de metodologia managementului de proiect
- Limbi straine (nivel): engleza mediu
- Carnet de conducere: categ. B
- Cunostinte PC: MS Project si cunostinte avansate de MS Office (Word, Excel, PowerPoint)

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant
- bonuri de masa
- bonusuri in functie de performante
- telefon mobil de serviciu

Netcity Telecom, companie membra a diviziei Tehnologia Informatiei si Comunicatii a grupului UTI, este concesionarul proiectului de realizare, administrare si operare a retelei metropolitane de fibra optica a municipiului Bucuresti. Netcity va fi realizat in urma unei investitii private de aproximativ 300 de milioane de euro, fiind apreciat drept unul dintre cele mai mari proiecte de infrastructura de telecomunicatii. Reteaua Netcity se adreseaza in principal operatorilor de telecomunicatii, mediul de lucru fiind specific industriei de telecom.