Project Manager

Business Information Systems (BIS) SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- monitorizeaza si raporteaza starea proiectului, identificand si gestionand problemele si riscurile;
- se consulta cu analistii, arhitectii, dezvoltatorii, testerii si alti specialisti interni pentru a estima efortul necesar si pentru a planifica activitatile;
- monitorizeaza procesele de dezvoltare software;
- faciliteaza comunicarea dintre echipe.

CERINTE

- Studii superioare;
- Fire optimista si calma;
- Abilitati organizationale si capacitatea de a acoperi mai multe activitati simultan;
- Bun diplomat, capacitate de negociere si intermediere pentru a stabili in mod eficient prioritatile;
- Abilitati excelente de comunicare;
- Nu sunt necesare certificari sau cunostiinte deosebite in domeniul managementului de proiect doar dorinta de instruire si progres in acest domeniu.

Constituie avantaje:
- Cunostinte si experienta in domeniul PM sau experienta minim 2 ani in coordonarea unei echipe.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial competitiv;
- Dezvoltare profesionala (cursuri, seminarii si certificari);
- Lucrul in proiecte importante din domeniul financiar/bancar in tara si strainatate;
- Un mediu placut pentru desfasurarea activitatii alaturi de o echipa dinamica si performanta.

BIS este o companie romaneasca producatoare de software care s-a specializat pe dezvoltarea de sisteme de plati pentru domeniul bancar, bazat pe standarde internationale.
BIS a dezvoltat solutii de plati intra/inter/extra bancare de nisa (qPayIntegrator), solutii de continuitate operationala si recuperare din dezastru (Esfera, FMA)– pentru mai multe detalii vizitati http://www.bisnet.ro.