Project Manager

Altex

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Raspunde de urmarirea si finalizarea obiectivelor din planul anual de investitii al firmei. Lucrarile sunt in principal de constructii-montaj si instalatii ale unor investitii de tip “teren liber” si pentru amenajari de magazine
- Urmareste respectarea termenelor stabilite prin graficele de lucrari si de buget aprobate de managementul companiei
- Raspunde de urmarirea derularii contractelor de executie cu antreprenorii de constructii si instalatii, furnizorii de echipamente si sisteme de dotari specifice cladirilor si spatiilor comerciale
- Raspunde de obtinerea certificatelor si autorizatiilor de constructie
- Intocmeste cartea constructiei
- Raportarea lunara privind activitatea legata de proiecte

CERINTE

- Minim 5 ani in domeniul coordonarii de lucrari de constructii si instalatii in departamentul de constructii sau management de proiecte
- Lucrari de referinta in valoare de minim 5 milioane Euro
- Superioare de specialitate – facultatea de CONSTRUCTII CIVILE SI INDUSTRIALE·
- Cursuri de project sau construction management
- Prezinta avantaj candidatii care sunt diriginti de santier
- Atestat de Inspectia de Stat in constructii –specialitatea constructii categoria A, B, C si D
-Excelente abilitati de comunicare scris si verbal
- Autocad, Word, Excel, MsProject

Compania Altex s-a infiintat in anul 1992 si are un capital in totalitate romanesc. In cei peste 15 ani de existenta, compania a avut o evolutie spectaculoasa.
Grupul Altex este acum cel mai puternic jucator pe piata de retail din Romania prin reteaua de peste 100 magazine, deschise in peste 70 de orase.
Media Galaxy este primul electrocomplex din Romania cu 16 magazine in Bucuresti, Brasov, Cluj, Constanta, Iasi, Satu Mare, Sibiu Timisoara si Targu Mures. Din grupul Altex mai fac parte companiile 8TIM, Credex si Complet Electro Serv.