PROJECT MANAGER

BitDefender

Job expirat

RESPONSABILITATI

PROJECT MANAGER-ul cautat va coordona echipa de dezvoltare de la aspectele de leadership informal pana la asigurarea continutului si calitatii livrabilelor prin practici consacrate de project management. Project managerul va gestiona cerintele functionale primite din partea product managerului, va coordona echipa tehnica pentru transformarea cerintelor in specificatii tehnice, va superviza implementare lor si va asigura desfasurarea optima a tuturor actiunilor din echipa de dezvoltare.

Identificarea si monitorizarea riscurilor din cadrul proiectelor desfasurate
Planificarea si estimarea in cadrul proiectelor
Identificarea, intelegerea, mentinerea si implementarea specificatiilor
Raportare progres si indicatori
Managementul echipei
Dimensionarea si incarcarea optima a echipei

CERINTE

Experienta 2-3 ani pe o pozitie de project manager
Foarte bune cunostine de management
Experienta 2-3 ani in pozitie de dezvoltator – cunostinte de C/C++, Windows
Excelente abilitati de comunicare
Gandire strategica, capacitate de analiza
Absolvent al unei facultati de profil tehnic

BENEFICII OFERITE

Un mediu plin de provocari alaturi de oameni tineri si creativi
Momente de respiro in sala de relaxare, la un billiard, la un joc, cu o cafea sau ceai / capucino…dupa preferinte
Un pachet de compensatii si beneficii confortabil, care sa te lase sa iti faci treaba fara alte griji
Dezvoltare profesionala si personala atent pliate pe specificul fiecarei persoane

BitDefender is a leading global provider of security solutions that satisfy the protection requirements of today\'s computing environment. The company offers one of the industry\'s fastest and most effective lines of security software, setting new standards for threat prevention, timely detection and mitigation.

BitDefender delivers products and services to over 41 million home and corporate users in more than 180 countries. BitDefender has offices in the United States, the United Kingdom, Germany, Spain and Romania.