Project Manager

SC ENSIGHT MANAGEMENT CONSULTING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

•Gestionarea si executia misiunilor de consultanta in management conform procedurilor si fazelor misiunilor proprii Ensight Management Consulting; (planificare, coordonare, monitorizare, raportare);
•Participarea la optimizarea organizarii interne (procese, documente, standarde, proceduri);
•Construirea si gestionarea relatiilor de afaceri in conformitate cu standardele specifice domeniului de activitate, firmei si clientului;
•Participarea la dezvoltarea portofoliului de produse si servicii.

CERINTE

•Studii superioare;
•Experienta profesionala 2 - 3 ani in domeniu relevant sau pozitie similara;
•Limbi straine: engleza si/sau franceza (minim nivel mediu; terminologie de afaceri; utilizata ca limba de afaceri in mod frecvent);
•Cunostinte de operare PC: MS Office (Word, Excel, PowerPoint; Outlook); Internet Explorer; MS Project sau Primavera;
•Abilitati de lucru simultan pe mai multe proiecte/activitati, abilitati si cunostinte de coordonare si gestionare proiecte (Project Management);
•Abilitati de comunicare; Abilitatea de a lua decizii si de a lucra in echipa;
•Orientare catre client, orientare catre rezultate; proactivitate; abilitati de vanzare;
•Certificare in Project Management considerata avantaj.

BENEFICII OFERITE

- asigurare medicala
- tichete de masa
- formare profesionala (training, coaching, cursuri limbi straine)

Ensight Management Consulting este liderul local în domeniul consultan¿ei în management prin cifr¿ de afaceri ¿i num¿r de angaja¿i. Compania a evoluat ¿i a crescut constant începând cu anul 2000. În 2006, Ensight a realizat o cifr¿ de afaceri de 2,7 milioane euro ¿i o cre¿tere de 125%.
Ensight ofer¿ clien¿ilor s¿i solu¿ii integrate de afaceri bazate pe competen¿e multidisciplinare ¿i complementare în management, finan¿e, IT, juridic, marketing, HR ¿i achizi¿ii: Manage, Transform, Select, Integrate, Valuate, Control, Educate, Expand. Misiunea noastra este de a accelera evolutia clientilor nostri prin intermediul solutiilor de afaceri integrate.
Consideram ca performantele noastre si calitatea serviciilor oferite unui portofoliu foarte mare de clienti ar putea sa motiveze orice candidat in a ni se alatura.