PROJECT MANAGER

softBIZ - Membru RTC Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Gestionarea dezvoltǎrii aplicatiilor într-un mod care sǎ cumuleze cerinţele clienţilor cu experienţa dezvoltatorilor şi implementatorilor :

- Asigura conceptia de baza a arhitecturii solutiilor software asignate;

- Defineşte planning-ul de proiect;

- Urmareşte derularea proiectului;

- Abilităţi în negocierea situatiilor de criza care se pot ivi;

- Asigura livrarile in termenele stabilite;

- Coordonarea redactarii de specificatii funcţionale pe fiecare modul în parte;

- Gestionarea modificǎrilor aplicaţiei;

- Gestionarea preţurilor şi a politicii de licenţiere.

CERINTE

- Experienta ca sef de proiect min. 6 luni;

- Cunoasterea ciclului de dezvoltare al unei solutii software: specificatii, analiza, conceptie, codificare, testare, implementare;

Constituie avantaje :

- Cunoasterea unei metodologii de management de proiect;

- Cunoasterea MS Project(constituie avantaj).

BENEFICII OFERITE

- Excelente oportunitati dezvoltare, asigurarea de traininguri specifice;

- Mediu de lucru performant;

- Pachet salarial foarte motivant;

- Bonusuri corelate cu performanta.

softBIZ - Leader in dezvoltarea software, ofera solutii bazate pe experienta si expertiza in diferite domenii (import, distributie, retail, transporturi, productie, etc.)