Project Manager

ELECTROLIGHT ORION

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Promoveaza produsele firmei catre arhitecti, firme de amenajari interioare si de constructii;
-Preia comenzile de la clienti;
-Arhiveaza datele despre clienti;
-Initiaza contracte comerciale;
-Mentine stransa colaborare cu clientii permanenti;
-Largeste baza de clienti deja existenta;
-Conduce si coordoneaza activitatea echipei de proiectare;
-Dezvolta proiecte si tine legatura cu departamentele similare apartinand furnizorilor;
-Administreaza proiectele in derulare;
-Intocmeste rapoarte privind situatia proiectelor si mentine administrarea, informeaza clientii cu privire la stadiul proiectelor si a problemelor relatate;
-Pregateste ofertele tehnice si comerciale pentru baza de date a proiectelor;
-Pregateste propunerea tehnica bazata pe portofoliul de solutii de produs al companiei;
-Negociaza cotatiile comerciale ale proiectelor;
-Intretine intalnirile preliminare ofertelor;
-Integreaza documentele finale ale ofertelor.

CERINTE

-Experienta in vanzarile de corpuri de iluminat/materiale electrice (minim 3 ani ¿ obligatoriu);
-Studii superioare;
-Bun cunoscator al pietei de profil;
-Abilitati de comunicare;
-Disponibilitate pentru program prelungit si lucru in conditii de stres;
-Cunoasterea limbii engleze constituie avantaj;
-Permis de conducere cat. B;

BENEFICII OFERITE

-Se ofera pachet salarial atractiv si conditii bune de lucru.

Infiintata in 1996 ORION Electrics are ca obiect de activitate importul si distributia de instalatii electrice, automatizari, surse si corpuri de iluminat (tehnice si decorative) de la cei mai mari producatori din Europa, reprezentand pe piata din Romania unul dintre primii si cei mai importanti furnizori de astfel de produse. Firma dispune de o echipa de specialisti gata in orice moment sa satisfaca dorintele celor mai pretentiosi clienti, fiind capabila sa asigure o gama complexa de servicii de consultanta, proiectare, executie in domeniul electric si al iluminatului.