Project Manager

Axway Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigurarea respectarii standardelor tehnice, stabilite pentru proiectul respectiv;
- initierea si participarea la programele de instruire;
- instruirea tehnica a angajatilor aflati in subordine;
- asigurarea unei bune comunicari atat in interiorului echipei cat si in relatiile cu clientii;
- implicarea pe tot parcursul intregului ciclu de dezvoltare a produsului.

CERINTE

-absolvent al unei facultati de profil (Automatica si Calculatoare, Matematica-Informatica, Cibernetica si Informatica Economica);
-experienta minim 3 ani in coordonarea de proiecte;
-cunoasterea foarte buna a limbii franceze, limba engleza constituie un avantaj;
-aptitudini de organizare si comunicare atat la nivel individual cat si la nivel de echipa;

Competente:
-MS SQL-Server, ORACLE;
-C #, C++, Java, Visual C++;
-ASP, DHTML, HTML, J2EE, Java, Java Beans, JavaScript, JSP, XML, XSL.

BENEFICII OFERITE

- mediu dinamic si stimulativ;
- pachet salarial atractiv, tichete de restaurant, asigurare medicala privata;
- training-uri, certificari, perspective reale de promovare;
- deplasari in strainatate.

AXWAY Romania este filiala companiei multinationale Axway una dintre cele mai importante companii mondiale in domeniul integrarii de aplicatii (EAI). Cu o experienta de peste 20 de ani, Axway accelereaza bussines-ul a mai mult de 6 000 de clienti din intreaga lume.
Suntem intotdeauna pregatiti sa extindem echipa de profesionisti la nivel international; daca te consideri o persoana inteligenta, creativa, dornica sa performeze si ai nevoie ca aceste calitati sa fie apreciate, te invitam sa te alaturi unei echipe care numara in prezent peste 120 de profesionisti in Romania.