Project manager - IT Software

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura planificarea, coordonarea, monitorizarea si implementarea proiectelor IT;
Participa la toate fazele din ciclul de viata al proiectelor IT: initiere, planificare, executie, monitorizare si control, inchidere;
Generalizează şi implementează „cele mai bune practici” în domeniu în contextul managementului de proiect.

CERINTE

Minimum 3 ani pe un post similar în industria de bancara, asigurări sau IT;
Excelente cunoştinţe managementul proiectelor;
Excelente abilitati de organizare, planificare si coordonare; prioritizare si managementul timpului;
Studii superioare profil Automatica, Cibernetica, Informatica, Electronica;
Abilităţi solide de operare pe calculator (MsOffice, aplicatii specifice);
Limba engleza la nivel avansat.
Constituie avantaj:
Experienta in gestionarea proiectelor de dezvoltare software sau de imbunatatire a infrastructurii IT;
Proiecte de optimizare a proceselor folosind metodologia Lean SixSigma;
Cunostinte solutiei MS Project Server.

BENEFICII OFERITE

Se va negocia in urma interviului.

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/