PROJECT FINANCIAL ANALYST

IMPACT Developer&Contractor

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intocmeste studii de prefezabilitate necesare;
Intocmeste analize si studiile de fezabilitate necesare dezvoltatorului ca fundament pentru deciziile strategice de dezvoltare;
Responsabil cu elaborarea modelelor economico-financiare si structurilor de finantare a proiectelor de dezvoltare;
Pregatirea bugetului estimativ (pe baza solutiilor preliminare de arhitectura) si analizei de tip cost-beneficiu la nivelul componentelor proiectului
Intocmeste analiza economica a investitiei – venituri , cheltuieli, deprecieri, ipoteci, acorduri de parteneriat, etapizare profit (brut,net), analiza structurilor de finantare
Participa la intocmirea de studiile de fezabiliate si/sau planurile de afaceri necesare in vederea contractarii de credite;
Participa la intocmirea prezentarilor necesare pentru intalnirile cu institutiile financiare in vederea finantarii proiectelor de dezvoltare;
Participa la intocmirea documentatiei necesara pentru atragerea de Fonduri Europene;

CERINTE

Studii economice; Cursuri/Master investitii, Analiza financiara; CFA (sau similar) considerate un plus
Min. 3 ani in pozitii de analist/analist senior (banci, fonduri de investitii, firme consultanta financiara)
Foarte bune cunostinte a instrumentelor financiare si a metodelor cantitative si calitative de fezabiltate a investitiilor; experienta in modelarea financiara, standarde IAS/GAAP;
Foarte bune cunostinte de operare PC in Word, Excel, Power Point;
Foarte bune cunostinte de limba engleza; alta limba de circulatie internationala reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru profesionist si provocator
Posibilitati de dezvoltare profesionala prin cursuri de specialitate
Salariu motivant in functie de cunostinte si performanta
Pachet de servicii medicale.

Numai candidatii care indeplinesc cerintele mentionate vor fi contactati.

SC Impact Developer&Contractor SA este o societate comerciala pe actiuni, cu capital integral privat ce activeaza in domeniul dezvoltarii imobiliare. A fost infiintata in anul 1991, prin subscriptie publica. Incepand din anul 1996 este cotata la Bursa Romana de Valori Bucuresti, iar din 1998 este membru al National Association of Home Builders - USA. Participa activ la evenimentele importante din domeniul imobiliar atat din tara cat si din strainatate.
Principalele categorii de servicii oferite sunt dezvoltarea si contractarea de locuinte in propriile ansambluri rezidentiale, precum si dezvoltarea si contractarea de spatii de birouri - clasa A - in Centre de Afaceri.