PROJECT / COST CONTROLLER

Quanta Resurse Umane SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Relatie ierarhica directa cu Managerul de Proiect;
- Previziunea si controlul dezvoltarii activitatii santierului;
- Semnaleaza cu rapiditate randamentul societatii, punctele critice, indeplinirea sau nu a obiectivelor propuse de santier, pe scara de timp prevazuta;
- Gestionarea rapoartelor zilnice de productie obtinute de la punctele de lucru si reprocesarea informatiilor conform raportarilor catre Managerul de Proiect si biroul central Project Control ;
- Realizarea raportarilor periodice catre biroul central Project Control;
- Participarea la elaborarea bugetului economic si financiar al proiectului;
- Realizarea Raportului lunar intern;
- Raportari lunare privind costurile de intretinere si reparatii pentru statiile de productie ale proiectului (statiile de asfalt, betoane, balast stabilizat) cat si costurile aferente departamentului de mecanizare-transport;
- Diverse raportari urgente cerute de Managerul de Proiect;

CERINTE

Experienta relevanta minim 3 ani;
Studii: Facultatea de Constructii - Drumuri si Poduri sau Studii Economice;
Cunostinte PC: Office, Microsoft Project / Primavera;
Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat ( limba italiana - avantaj);
Capacitate de analiza si sintetizare foarte dezvoltata;
Abilitati dezvoltate de comunicare si interrelationare;
Adaptabilitate;
Disponibilitate de a lucra in alte orase, prin transfer;

BENEFICII OFERITE

Posibilitate reala de dezvoltare profesionala.
Cazare si masa asigurate.

Quanta Resurse Umane is a leading HR services provider, a member of the Quanta group, based in Milano and having more than 40 branches all throughout Italy, Switzerland and the United States.
Quanta¿s portfolio of services include:
- search and selection of personnel for permanent positions
- supply of detached personnel (staff leasing)
- training
- outsourcing of payroll services

Quanta can serve your company with fast, reliable, targeted selections of personnel whatever your business domain. We have a wide database and can provide you a shortlist of valid candidates in the shortest possible time. Quanta operates in all of its branches with the principle of ¿quality¿.