Project Assistant - German speaker

HUMANGEST GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- reprezinta compania in relatia cu partenerii interni si externi (Austria);
- responsabil de organizarea logistică a activităţilor de formare a specialiştilor:
- seminare, vizite de studiu, ateliere de lucru, şedinţe de evaluare;
-asistenţa managerului în sarcinile administrative ale proiectului;
- implicare în gestionarea resurselor umane ale proiectului;
- contribuţie la campania de conştientizare, informare şi publicitate; colaborare cu instituţiile, organizaţiile partenere, voluntari
Se ofera:
- salariu fix corespunzator experientei si pregatirii plus bonusuri
- program de pregatire si integrare si training

CERINTE

- studii superioare finalizate;
- abilitate de a organiza, planifica si implementa activitati;
- cunostinte operare pe calculator;
- nivel avansat de cunoastere a limbi germane (B2, C1);
- abilitate de a desfasura mai multe activitati simultan si a de a lucra atat in echipa, cat si independent;
- experienta in managementul de proiect si permisul de conducere cat B pot constitui un avantaj.

DESCRIEREA FIRMEI

COMPANY DESCRIPTION:

HUMANGEST GROUP va pune la dispozitie o gama variata de servicii: recrutare si selectie de personal atat pe perioada nedeterminata cat si determinata, in toate domeniile de activitate si pentru orice fel de calificari si nivel de experienta, administrarea contractelor de munca temporara, formare si integrare profesionala.