PROJECT ASSISTANT

UTI Systems - Divizia IT&C

Job expirat

RESPONSABILITATI

*Asigurarea suportului pentru Project Manager in implementarea proiectelor aflate in derulare;
* Intocmirea de documente in limbile franceza si engleza, traducerea de documente ;
* Gestionarea activitatilor administrative aferente proiectului:
- pregatirea, controlul si arhivarea documentelor;
- asigurarea aspectelor logistice ale proiectului;
- participarea la intrunirile interne si externe aferente proiectului;
- organizarea activitatii de protocol pentru clientii externi (rezervari cazare, rezervari bilete avion);
* Implicarea activa in derularea si finalizarea proiectelor:
- urmarirea comenzilor, a livrarilor si platilor;
- evidenta costurilor interne;
* Implicarea in activitatea de management financiar a proiectelor.

CERINTE

* Studii superioare - umaniste (limbi straine), economice;
* Experienta in domeniul administrativ de minim 2 ani;
* Experienta in interpretare si traduceri din/in limba franceza reprezinta un avantaj important;
* Cunostinte de limba franceza si limba engleza la nivel avansat;
* Cunostinte MS Office (Word, Excel, Power Point) si Internet Explorer;
* Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
* Flexibilitate in abordarea problemelor, initiativa si capacitate de stabilire a prioritatilor.

BENEFICII OFERITE

Posibilitati de promovare si dezvoltare profesionala.
Pachet salarial atractiv, corelat cu nivelul de performanta.

Dupa 15 ani de succese pe piata romaneasca de IT&C, UTI Systems ofera acum oportunitatea unei noi deschideri, sustinuta si de noua dimensiune internationala a actionariatului.

Lider in dezvoltarea de solutii, produse si servicii de inalta tehnologie, cu rezultate remarcabile in zona de cercetare-dezvoltare si inovare, divizia IT&C acopera ca arii de expertiza: dezvoltare software, solutii de securitatea informatiei, comunicatii, solutii de criptare si compatibilitate electromagnetica, precum si integrare de sisteme informatice.

Detalii despre preocuparile si realizarile echipei IT&C din grupul UTI pot fi obtinute vizitand site-ul www.uti.ro.