PROJECT/ ACCOUNT MANAGER, cunoscator limba Engleza sau Rusa

Academia de Traduceri (www.academiadetraduceri.ro)

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati de Project Management
-Organizarea, planificarea, monitorizarea, evaluarea proiectelor de traduceri a clientilor din portofoliul propriu
-Receptioneaza comenzile, le inregistreaza intr-un soft de Customer Relation Management, le aloca traducatorilor pentru traducere, verifica lucrarea tradusa (sarcina individuala (daca e si traducator) sau lucreaza in echipa cu un traducator/editor), le transmite ulterior clientilor, factureaza serviciile
-Organizarea, planificarea, monitorizarea, evaluarea proiectelor de traduceri alocate echipei de traducatori externi-PFA (inclusiv verificarea facturilor acestora catre companie).

Responsabilitati de intretinerea relatiei cu clientii din portofoliul propriu/ Vanzari si Marketing:

-Identificarea noilor clienti importanti –persoane juridice/ activitati de vanzare/marketing
-Concepe, transmite oferte personalizate la client (in baza nevoilor identificate ale clientului)
-Managementul feedback-ului din partea clientului in vederea imbunatatirii permanente a serviciilor oferite
-Conceperea si implementarea programelor integrate de loializare, comunicare si fidelizare, precum si a celor de e-mail marketing, oferte, newslettere
-identificarea si analiza pietei potentiale si a pietei tinta;
- participarea la stabilirea planului anual de vanzari si la indeplinirea acestuia;
- desfasurarea activitatii de vanzare (discutie preliminara, prezentare oferta/proiect, incheiere contract);
- asigurarea innoirii portofoliului de clienti
-analiza serviciilor oferite de concurenta;
-facilitarea unui flux continuu de informatie intre Client si Companie

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
- Experienta minim 1 an in Project/ Account Management (cu elemente de marketing, vanzari, comunicare).
-Experienta in cadrul unui birou de traduceri/ departament de traduceri reprezinta un avantaj, dar nu o cerinta obligatorie.
-Experienta in calitate de Traducator reprezinta un avantaj, dar nu o cerinta obligatorie.

- Cunoasterea la nivel avansat a limbii Engleza sau Ruse
- Sa fie o persoana orientata spre obiective, solutii, inovatii, initiativa, creativitate si gandire in afara tiparelor.
-Sa-si cunoasca bine obiectivele personale si profesionale si sa contribuie la succesul si obiectivele companiei
- Sa se identifice cu valorile, misiunea si viziunea companiei si sa doreasca sa fie impreuna cu echipa noastra cel putin 5 ani
ABILITATI:
- Comunicare, prezentare, negociere, vanzari
- Organizare, planificare, monitorizare, evaluare

APTITUDINI:
• respectarea deadline-urilor, adaptare in situatii de criza
• capacitatea de a indeplini sarcinile eficient si de a gasi solutii.
•organizare, planificare, evaluare, confidentialitate, implicare
• ambitie, perseverenta, perfectionism
• abiliatea de a lucra eficient in echipa, si coordonare de echipe
• flexibilitate, deschidere catre lucruri noi, creativitate,
• interes permanent pentru dezvoltarea personala si profesionala

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix+ comision din incasarile clientilor din propriul portofoliu
- Bonus de fidelitate (dupa 1 an de activitate)
- Bonus anual de performanta
Avantaje:
- Echipa pasionata, entuziasta, unita, creativa, deschisa (teambuilding)
- Management participativ (posibilitatea fiecarui membru a echipei sa vina cu idei si initiativa)
- Coaching in ceea ce priveste cresterea si dezvoltarea personala si profesionala
- Programe de motivare a echipei

facilitam comunicarea intre oameni si companii oferind servicii profesionale de traduceri si interpretariat

• traducem din pasiune, muncim cu entuziasm
• punem suflet în tot ceea ce facem
• contribuim la succesul clienții noștri
• oferim soluții personalizate, pentru că fiecare client este unic
• ne propunem să aducem plus valoare pieții traducerilor

www.academiadetraduceri.ro
cariere@academiadetraduceri.ro

Bucuresti, Universitate, Sala Dalles,
B-dul. Nicolae Balcescu nr.18, bloc Dalles, sc. B, et.1, ap.7, int. 7

VIZIUNE

Să facilităm o comunicare eficientă între oameni și companii din toată lumea indiferent de limba pe care o vorbesc, pentru a-i ajuta să își îndeplinească obiectivele pe care și le-au propus

MISIUNE
Să contribuim la succesul clienților noștri oferind soluții personalizate
Să contribuim la integrarea socio- profesionala a tinerilor traducători

VALORI
Pasiune și Entuziasm în tot ceea ce facem
Profesionalism și Calitate
Flexibilitate și Confidențialitate