Proiectant Telecomunicatii

Antal International Network

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Titularul sau titulara va fi responsabila de efectuarea conceptiei diferitelor solutii pentru solutia optima pentru livrarea serviciului la client in termenele cele mai bune de timp. Totul in conformitate cu politicile si procedurile firmei.
- Analizarea serviciului cerut de client si furnizarea unui termen de realizare asociat cu acesta.
- Stapanirea diferitelor aspecte ale muncii, de la construirea structurilor si a instalarii fibrei optice pana la desfasurarea echipamentelor numerice pentru livrarea serviciului.
- Propunerea de solutii alternative in cazul costurilor de realizare prea mari.
- Consultarea departamentului inginerie pentru cunoasterea noilor tehnlogii.
- Sa lucreze in echipa cu cei de la planificare si sa analizeze reteaua pentru a propune proiecte conforme planificarilor prevazute in sectorul in care este situat clientul.

CERINTE

- Detinerea unei formari ca tehnician in electronica sau telecomunicatii.
- Experienta profesionala de minim 2 ani in instalarea echipamentelor de transmitere numerica.
- Sa inteleaga si sa cunoasca protocoalele Sonet, ATM, IP et Ethernet.
- Sa cunoasca Word et Excel de Windows.
- Abilitati deosebite de organizare a timpului si a sarcinilor.
- Abilitati de stabilire a prioritatilor in diferite circumstante.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant
- Formare profesionala
- Mediu de lucru la standarde internationale
- Participarea in proiecte internationale
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere profesionale internationale

Recruteaza pentru clientul sau, companie multinationala ce activeaza in domeniul televiziunii prin cablu, multimedia, ISP, telecomunicatii prin cablu si fara cablu in vederea deschiderii unui centru de proiectare in telecomunicatii in Romania pana la sfarsitul anului 2007:
Ingineri Proiectare pentru Ttelecomunicatii (50 posturi) pe diferite nivele profesionale.
Proaspat absolventi sunt bineveniti.
Profesionistii cu experienta vor avea o ocazie unica de participare la formarea unei echipe tinere si motivate.