Proiectant Mecanic

Maof Group Ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

o Proiectare mecanica de ansamblu (simulatoare);
o Proiectare lant de comenzi de zbor;
o Proiectare componente simulator-structuri; mecanice si metalice pentru aviatie, calcul de rezistenta;
o Cabina si componente - re-echipări, modificări, actualizări;
o Dispozitive/echipamente/adaptari de montaj pentru instrumente si elemente de control pe panourile de aviatie si in cabina aeronavelor;
o Lant de comenzi de zbor;
o Platforma sistem miscare;
o Proiectare dom, sistem proiectie;
o Asistenta tehnica executie (la terti);
o Coordonare (echipa) executie, integrare, instalare;
o Teme, specificatii, documentatii.

CERINTE

o Absolvent studii superioare (5 ani) de profil (aeronautic, constructii de masini);
o Minim 5 ani experienta relevanta in domeniu;
o Experienta Solid Works sau soft-uri de proiectare similare;
o Capabil sa lucreze independent sau cu supraveghere minima;
o Limba Engleza - nivel avansat;
o Domiciliul in Bucuresti, disponibilitate pentru deplasari in tara si strainatate.

BENEFICII OFERITE

pachet salarial atractiv, posibilitatea de a lucra intr-o Companie Multinationala.

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si selectie, leasing personal.