PROIECTANT INSTALATII ELECTRICE

NEOTRONIX GROUP S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la activitatea de proiectare;
- Participa la vizite tehnice impreuna cu reprezentantii clientului (si/sau alti subcontractori) pentru stabilirea solutiilor de amplasare a echipamentelor;
- Analizarea datelor tehnice primite de la client si/sau alti subcontractori;
- Intocmeste proiectele tehnice cu respecterea legislatiei in vigoare, a normativelor tehnice si standardelor profesionale;
- Proiecteaza instalatiile in conformitate cu tema de proiectare si planurile de arhitectura puse la dispozitie de beneficiar;
- Pastreaza confidentialitatea datelor din obiectivele la care proiecteaza sisteme de alarmare;
- Respecta programul de proiectare urmarind respectarea termenelor contractuale;
- Consemneaza activitatea de proiectare in documentele specifice;
- Asigura desfasurarea activitatilor conform planificarilor si termenelor contractuale;
- Participa la Comisia Tehnica de Avizare a proiectelor;
- Asigura transmiterea documentatiei echipelor de lucru si clientului;
- Asigura arhivarea periodica a documentatiilor elaborate pe hartie;
- Informeaza managementul cu problemele care apar in procesul de proiectare.

CERINTE

- cunostinte AutoCAD;
- studii superioare tehnice;
- capacitatea de a invata repede lucruri noi;
- abilitati de comunicare, abilitati organizatorice, abilitati de lucru in echipa, dinamism, implicare, perseverenta.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Training si certificari de specialitate;
- Mediu de lucru stimulant si posibilitatea dezvoltarii profesionale.

DESCRIEREA FIRMEI

instalatii electrice si curenti slabi