Proiectant Inginer Constructii

VP-Holding

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizare proiecte de structura pentru fazele SF, PAC, PT, DDE.
Intocmire parti scrise.

CERINTE

Absolvent de studii superioare in domeniul construcţiilor.
Inginer specializat in PROIECTAREA STRUCTURILOR PREFABRICATE din beton armat.
Experienta minima: 1 AN IN PROIECTAREA PREFABRICATELOR, 3 ani in proiectarea altor tipuri de structuri de rezistenta.
Cunoaşterea avansata a domeniului proiectarii de structura de rezistenţa, construcţii civile şi industriale, cladiri medii şi inalte, structuri de beton, metal, mixte.
Capacitatea de elaborare a documentaţiilor de structura de rezistenţa pentru fazele SF, PAC, PT, DDE, execuţie.
Cunostinte avansate de Autocad, Etabs, Mathcad, Microsoft Excel.
Corectitudine şi rapiditate in reprezentarea grafica.
Cunoaşterea şi respectarea legislaţiei, normelor de proiectare şi calcul in domeniul structurilor.
Flexibilitate in soluţionarea oferita pentru sistemul constructiv ales.
Capacitatea de a lucra intr-o echipa dinamica, intr-un sistem multi-tasking.
Persoana comunicativa, pozitiva, determinata.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru profesionist şi dinamic.
Acces la o gama larga de proiecte, posibilitatea unei evolutii profesionale solide si rapide.

Actionand sub deviza "We build business", companiile din cadrul VP Holding activeaza pe piata in domenii importante si complexe precum: arhitectura, urbanism, inginerie, consultanta in obtinerea de fonduri nerabursabile, elaborare si implementare de sisteme de management al calitatii, management de proiecte, grafica 3D, 2D, contabilitate, imobiliare, intermedieri financiare, private banking, business brokerage, marketing, recrutare, ofertare (mai multe detalii pe www.vp-holding.ro).