Programatori - Uniunea Europeana

HEAD-HUNTING Ltd

Job expirat

RESPONSABILITATI

cauta,
pentru clientul sau, cea mai mare companie de software telecomunicatii din lume,
Programatori/Senior Programatori
- 40 posturi disponibile/lot, Centrul de Dezvoltare din Europa.

CERINTE

Absolventi 2005 / Masteranzi 2005 / promotii anterioare /absolventi 2006 -
Facultatile: Automatica si Calculatoare, Matematica-Informatica, Informatica.

- inteligenta foarte buna
- engleza fluent
- examen de licenta sustinut
- disponibilitate relocare in EU in: Ianuarie/Februarie, Martie/Aprilie 2006, Septembrie 2006, dupa sustinere examen licenta - pentru absolventii 2006.

Pot constitui avantaj 1-3 ani experienta PROGRAMATOR,
in citeva dintre urmatoarele: C, C++, UNIX, SQL, ORACLE, JAVA - EJB, JSP, XML, XMLC, Tcl, .NET, Oracle DBA, billing.

Obs: Obtinerea unor rezultate bune/foarte bune la teste si interviu compenseaza lipsa de experienta in domeniu. Training initial 1-3 luni.

BENEFICII OFERITE

-contract de munca de 3 ani (minim 1 an),
cu posibilitate de prelungire
sau relocare in alta filiala de pe glob, din SUA pina in Noua Zeelanda/Australia
-salarizare deosebita, confidentiala, la nivelul tarii respective/postului,
-relocare gratuita a familie de la inceput
(sau ulterior, la cererea programatorului),
-asigurari de viata+medicale+dentist pentru programator,
-asigurari medicale+dentist pentru restul familiei,
-alocatie crestere/ingrijire copii,
-concediu de odihna platit,
-concediu medical platit (daca este cazul),
-masa de prinz gratuita,
-cazare initiala gratuita, etc

Toate cheltuielile sint suportate de angajator - bilete avion, bagaje, vizita medicala.

PROCEDURA:

I. -trimitere CV clasic (format .doc/.rtf/.pdf), in engleza, la e-mail: h-h@rdslink.ro

II. -NUMAI CANDIDATII SELECTATI vor fi contactati telefonic, pentru informatii complete privind: angajatorul, locatia, oferta, uzual intre orele 19-21.30, pentru confidentialitate.

III. -programarea interviului si a testelor (inteligenta, programare, personalitate),
cu reprezentantii Head-Hunting Ltd,
in fiecare weekend, la Bucuresti sau la Brasov:

Bucuresti - Simbata 19 Noiembrie 2005
Bucuresti - Simbata 26 Noiembrie 2005
Bucuresti - Simbata 3 Decembrie 2005
Brasov - Duminica 4 Decembrie 2005
Cluj - Simbata 10 Decembrie 2005 B
Bucuresti - Simbata 17 Decembrie 2005

Testari lot 2: Ianuarie-Februarie
Testari lot 3: Martie-Aprilie

IV. -sustinere interviuri finale cu Project Managerii straini, semnare contract:
Bucuresti: 19-22 Decembrie 2005 - pentru primul lot

V.- obtinere permis de munca, rezervare bilete avion, cazare (de catre angajator)

VI. -zbor la noua locatie:

- Ianuarie 2006, imediat dupa obtinerea permiselor de munca - pentru primul lot
- Martie/Aprilie, pentru al doilea lot
- Septembrie, pentru lotul de absolventi + cei care nu pot pleca mai devreme

Contractul este foarte urgent! Se poate aplica acum pentru orice lot!

Nota:
In Centrul de Dezvoltare veti gasi foarte multi romani, trimisi de noi in ultimii 4 ani.
Pentru candidatii cunoscatori de limba Maghiara, este posibila si destinatia Budapesta.
Alte contracte externe IT:
Budapesta ¿ JAVA Programmers (doar engleza) ¿ mare companie de telefonie mobila, Praga ¿ Senior JAVA developers-GUI ¿ mare companie americana, Praga ¿ SAP/ABAP Consultants/programmers ¿ mare companie internationala, Helsinki ¿ PLC Programmers ¿ companie internationala.