Programatori J2EE

SIVECO Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Raporteaza sefului de proiect.
Are responsabilitatea programarii unei portiuni a aplicatiei sau a intregii solutii tehnice a proiectelor, in urma fazelor de analiza functionala si analiza detaliata.
Colaboreaza cu departamentul de calitate.

CERINTE

Educatie:

- Studii superioare in domeniul tehnologiei informatiei.
- Calificari obligatorii:

- Experienta min. 2 ani ca programator.
- Cunostinte avansate de J2EE.
- Cunostinte de proiectare si programare aplicate la cel putin o baza de date majora.
- Cunoasterea tehnologiilor Web majore.
- Autonomie in gasirea si implementarea de solutii software.
- Capacitatea de a programa eficient si elegant.
- Cultura IT solida.
- Cunoasterea avansata a limbii Engleze.
- Calificari optionale luate in calcul la aprecierea candidatilor:

Certificari profesionale IT legate de activitatile de programare.
- Cunostinte de programare/administrare a bazelor de date Oracle si/sau SQL Server.
- Cunoasterea altor limbaje si tehnologii semnificative.

Candidatul ideal este:

- Excelent pregatit profesional
- Serios si responsabil
- Ordonat, riguros
- Punctual
- Capabil sa comunice cu colegii si superiorii
- Perfectionist

Solutiile propuse de SIVECO Romania se adreseaza intreprinderilor medii si mari din toate sectoarele industriale si comerciale, precum si administratiilor publice si companiilor prestatoare de servicii.
Dezvoltam proiecte de succes impreuna cu numeroase companii internationale, de-a lungul anilor colaborarea noastra evoluand spre un veritabil parteneriat. Astfel de beneficiari sunt HP Germania, Amano Belgia, Grupul Nepenthes din Franta si multi, multi altii.