PROGRAMATORI

RAI SOFTWARE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Firma RAI Software SRL, firma romana de software specializata in aplicatii pentru telefonia IP (inregistrarea convorbirilor, codeci, intercom, etc) angajeaza programatori competenti (studentii sunt bineveniti), pentru dezvoltarea urmatoarea generatii de aplicatii de telefonie VoIP compatibile cu Cisco CallManager (VoIP PBX) si SIP.

CERINTE

1. Cunostiinte necesare: Orice limbaj, FOARTE BINE. De preferat C++. Puncte in plus pt C# sau Java, SQL. Foxul si VB nu se pun. Daca nu ai facut alte programe decit cele cerute la facultate, nu te obosi sa vii la interviu.
2. Dedicat muncii. Programul de lucru cu norma intreaga (preferat), la sediul firmei. Pt studenti orarul este flexibil, ca sa puteti sa va duceti la laboratoare. Zile libere in sesiune
3. Student. Anul de facultate >= 2.
4. Constituie avantaje:
- experienta anterioara de programare in proiecte platite sau personale
- cultura tehnica: alte limbaje de programare cunoscute (chiar "ciudate"), web, baze de date, protocoale, etc
- participarea la concursuri si olimpiadele nationale de informatica, matematica sau fizica
5. Angajatul ideal:
Mai destept decit boss-ul si descurcaret (descurcareata).

BENEFICII OFERITE

- proiecte misto, in avantgarda tehnologiei VoIP
- un loc de munca unde vei invata meserie adevarata
- orar flexibil pt studenti + zile libere in sesiune
- sediu central, pe Brezoianu, linga Cismigiu
- si nu in ultimul rind, un salariu care va creste odata cu tine.

Va rog scrieti in email si cea mai apropriata zi si ora in care sunteti disponibil pt un interviu de aprox 3 ore, care va include o proba practica in limbajul preferat.
rares@raisoftware.ro

RAI Software is a Romanian software company, with an important range of IP telephony software products. We have customers in USA, UK, India, Mexico, Egypt, Netherlands and Romania.
Examples:
- CallReplay call recorder for Cisco CallManager. Used mainly by call centers, banks, law firms, etc:
www.call-replay.com
- Qodec G.729 codec: www.qodec.com