Programator WEB - Dezvoltator Flash

Senior Interactive

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltarea de soft in tehnicile cerute (Flash /Flash comunicare cu PHP) in functie de specificatiile existente;
- Participa singur sau in echipa la dezvoltarea proiectelor noi sub coordonarea unui team leader;
- Modifica sau adauga functionalitati la produsele existente conform specificatiilor primite.

CERINTE

- Minim 3-6 luni experienta intr-o pozitie similara;
- Atent la detalii, creativ, ii plac provocarile;

- Cunostinte medii Actionscript 2.0, Actionscript 3.0(constituie un avantaj);
- Cunostinte medii Flash IDE;
- Cunostinte de baza Photoshop, Illustrator(constituie un avantaj);
- Cunostinte de baza PHP& JAVASCRIPT (constituie un avantaj);
- SEO - Search Engine Optimization pentru Flash (constituie un avantaj);

- Dorinta de a realiza produse competitive si user-friendly, orientare spre client;
- Dorinta de a se perfectiona si de a invata;
- Bune abilitati de comunicare – scris si oral;
- Nivel bun de cunoastere a limbii engleze – vorbit si scris (constituie un avantaj).

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de dezvoltare personala in cadrul unei echipe dinamice;
- Oportunitati de avansare;
- Evaluare profesionala la 6 luni;
- Pachet salarial atractiv.

Senior Interactive este o agentie full-service de publicitate online. Ritmul constant de crestere, cifra de afaceri si amploarea proiectelor desfasurate, recomanda Senior Interactive ca unul dintre principalii jucatori pe piata romaneasca de consultanta, design si dezvoltare de campanii de marketing si comunicare online.

Principalele servicii oferite sunt: consultanta si strategia de comunicare online, mecanisme de campanii online, web design si web development, integrare cu campanii si promotii offline, search engine optimisation, dezvoltarea de advergames, online media planning.

Printre cei ce au ales sa foloseasca serviciile Senior Interactive se numara: Automobile Bavaria – MAN, Axe - Unilever SCE, Danone PDPA Romania, B. Braun Medical Romania, Dom Automobile, Gazeta Sporturilor (Convergent Media), Heineken Romania, HR Consultanta - RTC Group, HTP Medical, Innovatics, Integrine, ISG PM, Koh-I-Noor Romania, Kinder Bueno by Ferrero, Leadership Development Solutions, Media Rom - Wunderbaum, Opel DiBas, Parliament - Philip Morris, PharmaVita, Romconstruct, Smart Management Agency, Solvay Pharmaceuticals, StanleyBet Romania, Stryker Corporation, Sunsilk - Unilever SCE, Brainspotting, Vitan Towers, Zehnder Group Romania

Senior Interactive a dezvoltat diverse proiecte de comunicare interactiva online si offline, impreuna cu agentii de publicitate ca: Draft Romania (Lowe Worldwide), Grey Worldwide, new media Agency, Propaganda, Publicis Romania, Punct Advertising, Violet Advertising.

In portofoliul de proiecte proprii lansate de Senior Interactive se numara: www.comunicatedepresa.ro (portal dedicat publicarii, distributiei si monitorizarii de comunicate de presa, in parteneriat cu new media Agency), www.jobbing.ro (portal de recrutare), www.profuderomana.ro (portal educational), www.studiidecaz.ro (portal dedicat publicarii si distributiei de studii de caz), www.codulrutier.ro (portal de informatie si legislatie auto), www.eBanker.ro , (portal dedicat serviciilor de e-banking din Romania), www.creditemasini.ro (portal informativ despre solutiile de creditare auto).

Pentru mai multe informatii, va rugam sa vizitati www.seniorinteractive.ro