Programator web / Administrator retea

SC UNIVERSUL JURIDIC MAGAZIN SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Implementarea conceptelor de design pentru intretinerea si imbunatatirea site-urilor web ale companiei;
- Realizarea layout-urilor website;
- Realizarea bannere simple sau rich-media;
- Realizarea produse digitale de identitate vizuala a companiei (gen: flayer, CD-uri de prezentare, newsletter);
- Participarea la realizarea proiectelor companiei in cadrul echipelor constituite in acest sens.
- Participare la intretinerea retelei de calculatoare a companiei.

CERINTE

- Nivel bun de cunoastere in: PHP, HTML, CSS si Javascript;
- Utilizare tool-uri in web: Corel Draw, Adobe Photoshop, Flash;
- Portofoliu de lucrari reprezinta un plus;
- Organizare, seriozitate, creativitate, atentie la detalii;
- Respectarea termenelor limita;
- Persoana cu un simt artistic si creativ bine dezvoltat + multa imaginatie;
- Comunicativ, deschis la nou.
- Disponibilitate la program prelungit si rezistenta la stres.

BENEFICII OFERITE

- Proiecte interesante;
- Lucrul in cadrul unei echipe tinere si dinamice;
- Posibilitati de promovare odata cu dezvoltarea companiei;
- Pachet salarial atractiv;
- Zona de lucru (Militari, Cladirea APACA) ofera numeroase si diferite mijloace de transport in comun.

UJMAG.ro este cea mai mare librarie on-line specializata in vanzarea de produse si carte eminamente juridice, economice si de business, creata pentru a satisface atat necesitatile profesinistilor, cat si ale studentilor.