PROGRAMATOR WEB

GAUSS DESIGN

Job expirat

RESPONSABILITATI

Programator web in cadrul echipei actuale.
RESPONSABILITATI PRINCIPALE
- participa la dezvoltarea si intretinerea aplicatiilor web-based (PHP/MySQL);
- ofera estimari privind etapa de analiza, documentare si realizare a taskurilor proprii;
- raspunde de indeplinirea sarcinilor primite in timpul alocat;
- colaboreaza cu project managerul in vederea realizarii sarcinilor, solicitarii de resurse, predarii si comunicarii rezultatelor;
- detecteaza si remedieaza bug-urile aparute in timpul realizarii taskurilor.
ALTE RESPONSABILITATI
- participa la realizarea documentatiei de utilizare a aplicatiilor;
- Colaboreaza cu graficienii in vederea realizarii designului aplicatiilor;
IMPORTANT:
Candidatii ale caror CV-uri au fost selectate vor sustine un interviu si o proba practica la sediul firmei noastre.

CERINTE

Candidatul ideal / Cerinte obligatorii
- experienta profesionala ca programator PHP & MySQL de minim 2 ani in dezvoltare si intretinere aplicatii web; alte cunostinte obligatorii: HTML, CSS, JavaScript.
- prezentare portfolio propriu: siteuri/aplicatii; detaliati pe scurt rolul dv in implementarea acestor aplicatii;
- cunoastere buna a cerintelor de programare impuse de
mediul web;
- abilitati de lucru in echipa;
- capacitatea de a respecta termenele de executie;
- cunostinte de limba engleza ¿ nivel mediu;
Constituie avantaje:
- orice cunostinte in domeniul scripting server si database;
- disponibilitatea pentru angajare imediata;
- disponibilitatea de a invata si utiliza alte limbaje de programare;

BENEFICII OFERITE

- Lucrul intr-o echipa de profesionisti
- Salariul variaza in functie de cunostinte si experienta si e cuprins intre 350 si 600E.
- In plus lunar sau pe proiect se acorda bonusuri pentru performanta.

ZEPPELIN DESIGN este o companie specializata in domeniul dezvoltarii de aplicatii si siteuri web destinate cu precadere pietei nord americane.