Programator web

Kevin Software & Design

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvoltarea de site-uri dinamice de complexitate medie-mare
- dezvoltarea de aplicaţii web cu respectarea strictă a specificaţiilor de proiect
- adaptarea de script-uri preexistente
- program 8h/zi (mai mult sau mai putin flexibil), la birou - nu se acceptă colaborările de tip part-time sau teleworking

CERINTE

- experienţă în lucrul cu tehnologii web dinamice (PHP/MySQL, ASP) minim 1 an
- cunoştinţe SEO: numai mod_rewrite (obligatoriu)
- XHTML - avansat şi înţelegerea cerinţelor de validare a site-urilor web
- cunoaşterea limbii engleze (scris/vorbit) nivel mediu
- avantaj: programare Java
- avantaj: cunoştinţe generale de ASP.NET
- avantaj: portofoliu de lucrări realizate
- avantaj: înţelegerea RAD (rapid application development) în Dreamweaver
- avantaj: CSS nivel mediu-avansat stil de programare curat, organizat grijă pentru detalii
- seriozitate, capacitate de prioritizare a sarcinilor şi capacitatea de a respecta termenele

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv (integral pe cartea de munca)
- bonusuri periodice în funcţie de performanţă
- mediu de lucru tânăr, dinamic
- participarea la proiecte interesante în diverse domenii

DESCRIEREA FIRMEI

Firma prezenta din 2003 pe piata de servicii web.