Programator WEB

GDM Webmedia

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere job:
• dezvoltare proiecte de complexitate si durata medie / mare
• lucru in echipa sau individual
• pachet salarial negociat in functie de experienta
• ore suplimentare platite
• bonusuri per proiect
• program de lucru foarte flexibil
Despre companie:
Cu un istoric de 7 ani in industria online din Romania, GDM are in portofoliul de clienti nume sonore din sistemul bancar, telecom, publicitate si nu numai.

Daca vrei sa ne cunosti mai bine, vino sa iti facem cinste cu o cafea la sediul nostru din bd. Natiunile Unite, nr. 4, Gemenii Center!

CERINTE

Cunostinte:
• PHP, MySQL avansat
• mod de lucru obligatoriu MVC
• HTML / CSS W3C / responsiveness
• cunoscator si utilizator a cel putin unui framework popular (Zend, CodeIgniter, Symphony...)
• tehnici de optimizare de baze de date
• cunostinte AJAX si / sau jQuery reprezinta un plus
• cunostinte si practici SEO on page reprezinta un plus
• cunostinte administrare servere Linux / Apache / MySQL / PHP reprezinta un plus
• cunostinte AWS reprezinta un plus
• cunostinte dezvoltare aplicatii pentru dispozitive mobile reprezinta un plus
Abilitati:
• foarte capabil sa estimeze si sa respecte toate termenele de livrare
• foarte organizat
• sa poata tine pasul cu noile tehnologii si tendinte in domeniu
• sa fie capabil sa prezinte un raport zilnic de activitate conform cu procedurile de lucru
• sa poata suplimenta timpul de lucru in situatii limita
Candidatii vor prezenta portofoliul de lucrari si referinte relevante.

Compania a fost infiintata in 2006 si are ca domeniu principal de activitate dezvoltarea de solutii software custom.