Programator Visual FoxPro

SC WINSOFT GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Soft gestiune in Visual FoxPro.
Obligatoriu experienta in programare VisualFoxPro si cunostine soft gestiune. Doar full time.

Desfasoara activitati specifice de programare, testare, elaborare documentatie, comunicare cu anumiti utilizatori.
Intocmeste diverse rapoarte si situatii.
Colecteaza, analizeaza si sintetizeaza informatiile necesare pentru intocmirea rapoartelor si situatiilor solicitate.
Participa la luarea deciziilor pentru dezvoltarea activitatii firmei.
Asigura legatura intre echipa de programare, cea de suport si agentii din teritoriu.
Transmite sarcini si decizii catre departamentele firmei.
Mentine un flux comunicational interdepartamental si intradepartamental continuu si eficient.
Asigura legatura cu partenerii firmei.

CERINTE

Disponibilitate pentru program prelungit si deplasari.
Abilitati de comunicare, vocabular elevat, gandire analitica.
Experienta de minim 5 ani pe un post similar.
Cunoasterea avansata a Visual FoxPro.
Bune abilitati de comunicare la nivel managerial, capacitate de organizare si planificare.
Capacitatea de a lucra sub presiune si extrem de organizat, agilitate si inteligenta.

WinSoft Group este o companie care isi desfasoara activitatea in aria serviciilor informatice. WinSoft a fost infiintat in 2001 in Constanta avand ca principala activitate realizarea de programe de gestiune pentru farmacii si depozite farmaceutice.
Ca urmare a cresterii numarului de clienti, sediul central s-a mutat la BUCURESTI devenind in 2004 WinSoft Group. De atunci am deschis reprezentante in toate zonele tarii pentru a eficientiza serviciile.
In decursul celor 7 ani de existenta, am dezvoltat, implementat si up-datat o solutie informatica dedicata managementului farmaciilor: programul PharmaOriginal. In plus, am dezvoltat si o platforma pentru managementul general al afacerilor: programul MarketOriginal.
Alaturi de produsele software, compania asigura totodata echipamente hardware si servicii de consultanta si mentenanta software.