Programator Visual Adelia

Dadisoft Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul va realiza activitati de analiza, proiectare, estimare, dezvoltare, testare, documentare, instalare si mentenanta pentru sisteme informatice dezvoltate dupa specificatiile clientilor
Mediul de dezvoltare folosit va fi Adelia Studio Visual & Web (http://www.hardis.fr). In cazul necunoasterii mediului de dezvoltare Adelia, dupa angajare se va oferi un training, de 4-5 zile, dupa care va urma o perioada de acomodare cu limbajul inainte de a trece la activitatile specifice jobului.

CERINTE

* Minim 3 ani de experienta ca programator in cadrul unei firme cu profil informatic, nefiind important limbajul de programare folosit
* Absolvent (sau in curs de absolvire - an terminal) al unei facultati cu profil informatic
* Cunostinte avansate si experienta de lucru cu limbajul SQL
* Cunostinte si experienta in lucrul cu tehnologiile web: HTML, CSS, JavaScript, Web services
* Poseda spirit de echipa, este profesionist, dinamic, punctual, serios, inovativ, muncitor, dornic de a invata lucruri noi
* Are capacitatea dea lucra in conditii de presiune (termene limita, urgente)
* Limba engleza nivel mediu sau avansat

Constituie un avantaj:
* Cunostinte AS400 RPG
* Experienta de lucru cu tehnologiile Java
* Cunoasterea limbii franceze

BENEFICII OFERITE

* pachet salarial atractiv si motivant
* mediu de lucru la standarde internationale
* program de lucru intre 9.00 si 18.00 cu pauza de masa de o ora;
* bonus la final de proiect
* mediu de lucru placut, intr-o echipa tanara, dinamica
* compania fiind la inceput si aflandu-se intr-o continua crestere, exista sanse mari de promovare in viitorul apropiat
* posibilitatea de a lucra in strainatate;

Dadisoft Solutions este o firma nou infiintata care ofera solutii software clientilor sai, companii de renume din Franta care activeaza in domeniu financiar.
Misiunea companiei este de a creea "software la cheie" dupa specificatiile si nevoile clientilor sai.