Programator Setup_Echipa OEM

BitDefender

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Crearea, personalizarea si gestionarea kiturilor produselor pentru OEM;
- Gestionarea fisierelor livrate de echipa de dezvoltare, directionarea acestora catre echipa de testare si mai apoi includerea lor in versiunile specifice de produse;
- Colaboreaza cu echipa de testare pentru rezolvarea problemelor aparute la generarea kituri;
- Intretinerea kiturilor produselor OEM
- Dezvoltarea de scripturi pentru automatizarea generarii de kituri OEM
- Programare (dhtml, C/C++) a componentelor specifice OEM

CERINTE

- Absolvent al unei facultati cu profil tehnic (automatica, telecomunicatii, cibernetica, matematica);
- Cunostinte avansate OS Windows;
- Limbaje de programare: D/html, Javascript, VBS nivel mediu, notiuni elementare baze de date, C/C++ nivel basic;

- Constituie avantaj experienta de lucru cu una dintre aplicatiile: Orca, InstallShield, Wise Package Studio;

- Foarte bune abilitati de comunicare
- Capacitate de organizare si planificare;
- Limba engleza nivel avansat;
- Persoana organizata, atenta la detalii

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial concurential in functie de experienta si cunostinte
- mediu de lucru dinamic, motivant, sali de relaxare, fotbal, baschet
- servicii medicale, asigurare boala si accidente
- program de lucru flexibil
- dezvoltare personala si profesionala prin cursuri de specialitate

BitDefender protejeaza peste 40 de milioane de utilizatori de calculator din 100 de tari. Tehnologia revolutionara de interceptare a virusilor a fost recunoscuta de 28 de Academii de Stiinte din Comunitatea Europeana prin premiul IST 2003 si este certificata de catre cele mai prestigioase laboratoare de testare din lume (ICSA, Virus Bulletin, CheckMark). BitDefender detine repezentante locale in Germania, Spania, SUA si Romania.