Programator Senior PHP

Storming Media Creative

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vrei sa lucrezi cu baze de date cu milioane de inregistrari si dump-uri de 5GB sau chiar 30 GB?
Vrei sa lucrezi pentru o companie americana cu mari perspective?
Esti un programator senior care poate dezvolta module noi?

Aplica pentru responsabilitatile de mai jos:
- Dezvoltarea de module noi (e-commerce, user management etc.)
- Dezvoltarea de noi functionalitati (spidere, unelte back-office etc.)
- Dezvoltare de noi situri pe viitor

CERINTE

- cunostinte de programare avansate; limbajele folosite sunt PHP (OOP), HTML, CSS, JAVA SCRIPT (experienta cu un framework, Symfony constituie un avantaj);
- cunostinte baze de date relationale (postgreSQL/MySQL un avantaj)
- experienta de lucru cu Linux
- limba Engleza la nivel mediu sau peste

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru modern, destins, bazat pe colegialitate, colaborare si recunoasterea valorii;
- Salariu motivant, negociabil in functie de experienta si de performante;
- Provocari rezultate din volumul mare de date si utilizatori (peste 150.000 utilizatori unici/zi).
- Program de lucru flexibil
- Locatie centrala (Tineretului/Timpuri Noi), cladire de birouri noua, doua magistrale de metrou in imediata apropiere.

Storming Media (www.stormingmedia.com) a fost infiintata in anul 2005, are 3 situri principale. Este un reseller privat si independent de documente ale Congresului SUA, Pentagonului si alte documente federale ale guvernului SUA, toate fiind documente cu regim ne-restrictiv.
Storming Media Creative Ro este un branch R&D al Storming Media US si lucreaza exclusiv pentru aceasta.