Programator senior JAVA-J2EE (Germania)

Pentalog High Tech

Job expirat

RESPONSABILITATI

In cadrul unei echipe de ¿ talie umana ¿ si sub indrumarea unui director tehnic, veti fi responsabil pentru :
- Analiza, dezvoltarea, optimizarea, realizarea si validarea tehnica si functionala a aplicatiilor,
- Respectarea estimarilor si termenelor anuntate,
- Mentenanta evolutiva si corectarea aplicatiilor existente,
- Redactarea documentatiilor aferente.
Misiune intre 6 luni si 1 an la sediul clientului nostru din Germania.

CERINTE

Aptitudini si competente necesare:
- Limbaje : JAVA/J2EE, Struts, XML, JavaScript (optional: SWING, SOAP, XSLT, Spring, JSF, Hibernate),
- Servere de aplicatii : Tomcat, JBoss (optional: Websphere),
- Baze de date : Oracle, SQL Server, MySQL, (optional: PostGreSQL),
- Metode de analiza : UML (Rational) (optional: Merise),
- Medii de dezvoltare: CVS, Ant, Eclipse (optional: XDoclet, WSAD).

- Nivel avansat in programarea JAVA (experienta de minim 3 ani),
- Bune cunostinte de arhitectura J2EE si design patterns,
- Absolvent al unei facultati de profil,
- Obligatoriu cunoasterea limbii germane,
-Foarte bune abilitati de comunicare, flexibilitate si mobilitate.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea crearii unei cariere si ameliorarea continua a competentelor;
- Pachet salarial atractiv, integrand indemnitati de deplasare, iar cazarea si transportul sunt asigurate de Pentalog;
- Realizarea de misiuni client in Germania.

Pentalog High Tech este unul din liderii europeni in servicii si consultanta IT, avand filiale in Romania (Bucuresti si Brasov), in Republica Moldova (Chisinau) si in Franta (Orléans, Paris si Bordeaux).
Beneficiem de stabilitatea si experienta unui grup international, avem o adevarata politica de management si o gestiune de proiect la standarde europene. Compania noastra este implicata in proiecte de anvergura pentru mari grupuri internationale si locale, precum: Aptalys, Leroy Somer, France Telecom, Hitachi, Lexmark, Lowendal, Christian Dior, Vodafone, Elite etc.. Domeniile noastre de competenta cuprind atat informatica de gestiune, cat si informatica industriala.
La finalul anului 2006, Pentalog High Tech inregistreaza o crestere a cifrei de afaceri globala de 30% si o evolutie de 70% a capacitatilor sale din Romania si Moldova.
Pentalog se pozitioneaza ca si ¿ challenger ¿ al ¿ uzinelor de programare ¿ si reprezinta alternativa la dezvoltarea de tip industrial. De aceea, va propunem sa va alaturati unei echipe in plina crestere si unei companii care ofera mediul tehnologic, social si financiar necesar construirii unei cariere.