Programator Senior - Flash/Flex

PSS-PROSOFT SOLUTIONS

Job expirat

RESPONSABILITATI

• implementarea aplicatiilor software;
• personalizarea si intretinerea aplicatiilor existente;
• desfasurarea activitatii conform standardelor companiei.

CERINTE

• Cunostinte solide de dezvoltare in Flash
• Absolvent facultate de profil sau experienta echivalenta
• Minimum 5 ani experienta de programare Flash/Flex
• Cunostinte solide de ActionScript 3
• Algoritmi optimizare procesor/memorie
• JavaScript/Flash bridging
• Cunostinte de compatibilitate cross-browser JavaScript
• Cunostinte expert de Flash IDE, FlashDevelop si/sau FlashBuilder
• Tehnici de animatie Flash: timeline si/sau scripting
• Cunostinte solide de procese de dezvoltare software
• Experienta demonstrabila de scriere cod eficient si scalabil
• Experinta utilizare formule matematice si algoritmi in game development
• Experienta solida de optimizare si debugging
• Abilitati de design si tipografie
• Limba engleza fluent

Dexteritate in lucrul cu:
• HTML, CSS, PHP, MySQL, Objective-c
• Javascript si Jquery
• Illustrator, Photoshop, Excel
Constituie avantaj:
• Prezenta in comunitatea Open Source
• Intelegerea aprofundata a LAMP, Unix, Java, SQL, Smartfox
• Programarea de jocuri pentru console, telefoane sau dispozitive mobile
• Experienta de dezvoltare pe iOS si/sau Android
• Cunostinte solide de game balancing si pacing
• Cunoasterea limbii germane

BENEFICII OFERITE

• sansa dezvoltarii unei cariere in domeniu;
• stabilirea unui plan de cariera si asistarea in derularea acestuia;
• program de instruire periodica;
• mediu de lucru placut;
• salariu motivant, in acord cu standardele de performanta ale companiei.

Proiectare si dezvoltare de solutii pentru industria vanzarii cu amanuntul. Limbaje utilizate: C/C++, VB, Java, SQL; SO: DOS, Windows, Linux; Platforme: Microsoft, IBM; RDBMS: IBM DB2, Oracle, MS SQL