Programator Senior C++

PSS-PROSOFT SOLUTIONS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- participare la definirea arhitecturii software
- propunere de solu¿ii pentru aplicatiile derulate
- redactare de specifica¿ii tehnice
- codare
- testarea componentelor dezvoltate (unit test)

CERINTE

- Studii superioare in domeniul informatic (finalizate)
- Experienta in dezvoltare software utilizand C++, MFC, STL, arhitectura Client/Server
- Cunostinte solide de programare orientata pe obiect (design patterns, UML)
- Cunostinte de SQL
- Cunostinte despre ciclul de dezvoltare a aplicatiilor software
- Cunostinte bune de limba engleza (scris/vorbit)
- Abilitati de comunicare si lucru in echipa
- Abilitati analitice si de surprindere a detaliilor
- Capacitate de organizare si rezolvare de probleme

Constituie avantaj:
- Cunostinte de programare Linux, QT
- Cunostinte de metodologii sistematice de dezvoltare software (RUP/altele)

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru placut si profesionist;
- oportunitatea dezvoltarii unei cariere solide in domeniu;
- plan de cariera sustinut si asistat de profesionisti;
- cursuri de perfectionare si certificari;
- pachet salarial atractiv (salariu motivant si bunusuri competitive).

Proiectare si dezvoltare de solutii pentru industria vanzarii cu amanuntul. Limbaje utilizate: C/C++, VB, Java, SQL; SO: DOS, Windows, Linux; Platforme: Microsoft, IBM; RDBMS: IBM DB2, Oracle, MS SQL