Programator Senior C++

PSS-Prosoft Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

- participare la definirea arhitecturii software
- propunere de solu¿ii pentru aplicatiile derulate
- redactare de specifica¿ii tehnice
- codare
- testarea componentelor dezvoltate (unit test)

CERINTE

- Studii superioare in domeniul informatic (finalizate)
- Experienta in dezvoltare software utilizand C++, MFC, STL, arhitectura Client/Server
- Cunostinte solide de programare orientata pe obiect (design patterns, UML)
- Cunostinte de SQL
- Cunostinte despre ciclul de dezvoltare a aplicatiilor software
- Cunostinte bune de limba engleza (scris/vorbit)
- Abilitati de comunicare si lucru in echipa
- Abilitati analitice si de surprindere a detaliilor
- Capacitate de organizare si rezolvare de probleme

Constituie avantaj:
- Cunostinte de programare Linux, QT
- Cunostinte de metodologii sistematice de dezvoltare software (RUP/altele)

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru placut si profesionist;
- oportunitatea dezvoltarii unei cariere solide in domeniu;
- plan de cariera sustinut si asistat de profesionisti;
- cursuri de perfectionare si certificari;
- pachet salarial atractiv (salariu motivant si bunusuri competitive).

Compania noastra activeaza pe piata romaneasca de peste 10 ani si dezvolta proiecte nationale si internationale in domeniul tehnologiei informatiei, oferind solutii de calitate pentru industria vanzarii cu amanuntul.