Programator Senior

Automobile Dacia SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvolta si testeaza, la cererea managerului de proiect, aplicatiile informatice in lucru;
Concepe, dezvolta si pune in aplicare sisteme informatice conform nevoilor clientilor interni;
Defineste aplicatiile, realizeaza analiza, adaptarea si parametrarea acestora;
Elaboreaza prototipul aplicatiei, realizeaza testele, identifica si remediaza eventualele disfunctionalitati;
Adapteaza parametrii aplicatiilor asigurand realizarea modulelor si implementarea acestora;
Contribuie la elaborarea interfetei si la realizarea documentatiei;
Participa la mentenanta evolutiva si corectiva;
Ofera suport utilizatorilor in faza de implementare a produsului.

CERINTE

Absolvent (a) de studii superioare in domeniul IT (Automatica, Cibernetica, Informatica);
Minim 5 ani experienta in programare;
Experienta in dezvoltarea de aplicatii web;
Minim 2 ani experienta in coordonarea de proiecte IT;
Experienta in lucrul cu baze de date Oracle/SQL;
Bune cunostinte de Java, PHP, modelizare in UML;
Bune cunostinte de limba engleza, limba franceza constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru international;
Oportunitati de dezvoltare profesionala;
Pachet salarial competitiv ;
Pachet pentru relocare geografica.

DACIA parte integranta a grupului RENAULT, grup de origine franceza care si-a consolidat dimensiunea internationala din momentul realizarii aliantei sale cu NISSAN va ofera acum posibilitatea de a descoperi si lucra in lumea pasionanta a automobilului. Fabricam si comercializam produse si servicii tot mai moderne si mai inovatoare, iar dumneavoastra aveti oportunitatea sa ne insotiti in realizarea obiectivelor noastre.