Programator senior

Georgia Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati si sarcini

a. Elaboreaza si intretine aplicatii software si baze de date:
- Proiecteaza scheme logice si diagrame pentru structurarea cerintelor proiectului in secvente logice;
- Elaboreaza module de cod in limbaje de programare folosind medii de dezvoltare integrate;
- Configureaza aplicatiile necesare, testeaza aplicatiile si modifica programele;
- Proiecteaza si modifica structura bazelor de date prin codarea descrierii datelor folosind sisteme de gestiune a bazelor de date relationale;
- Intretine dictionarele de date introducand si modificand definitii.
b. Ofera asistenta utilizatorilor pentru folosirea proiectelor software dezvoltate:
- Pregateste documentatia necesara utilizatorilor;
- Asigura asistenta utilizatorilor prin demonstratii practice si prezentari.
c. Dezvolta baza de cunostinte de specialitate a compartimentului
- Se documenteaza permanent pe teme de specialitate (studiaza carti si reviste in domeniu, documentatia in format electronic, participa in liste de discutii pe temele de interes);
- Colecteaza, structureaza si analizeaza informatiile ;
- Intocmeste rapoarte tehnice;
- Asigura accesul celorlalti membri ai echipei la informatiile colectate.

CERINTE

• Experienta in dezvoltarea de aplicatii software:

- vb .net
- mssql
- vb 6
- php
- asp, aspx
- html
• Cunostinte limba engleza nivel avansat, germana nice-to-have
• Capacitate de prioritizare a sarcinilor si de a lucra la mai multe proiecte simultan
• Implicare in furnizarea solutiilor pentru probleme tehnice, in functie de complexitate, cerinte si context
• Studii superioare, de preferat in domeniul tehnologiei informatiei

Suntem o companie de consultanta in domeniul serviciilor de resurse umane, oferind clientilor nostri un suport de calitate pentru externalizarea anumitor servicii din aceasta arie de activitate. Scopul nostru este de a aduce un plus de valoare si eficienta prin serviciile oferite: selectie si recrutare, training, consultanta organizationala si servicii de administrare de personal si salarizare.