Programator PL/SQL

People Centric

Job expirat

RESPONSABILITATI

Tehnologiile Oracle si Java reprezinta un domeniu de interes pentru tine si iti doresti sa le intalnesti in cadrul unui nou proiect de anvergura.
Iti place sa utilizezi la maxim expertiza tehnica prezenta si sa lucrezi intr-o echipa dinamica.

Daca te regasesti in cele mentionate mai sus, iata cateva lucruri in plus care pot fi de interes pentru tine.

Cine este compania si de ce sa te alaturi echipei?

Prezenta in 14 tari din Europa si Asia, clientul nostru se situeaza printre cele mai puternice grupuri internationale de asigurari si servicii financiare.

Oferind servicii inovatoare, profesionalism si performanta, compania dezvolta parteneriate de durata in relatia cu clientii, angajatii si partenerii sai. Solidaritatea, responsabilitatea si proximitatea umana si geografica sunt valori definitorii promovate in cadrul companiei.

Un developer nou integrat in echipa, va avea ocazia sa fie implicat in proiecte dinamice si interesante, va utiliza tehnologii inovatoare si va face parte dintr-o echipa unita, in care se incurajeaza initiatiava si dezvoltarea profesionala.

Responsabilitati:

Dezvoltarea/modificarea de view-uri, functii, proceduri, triggeri in functie de cerintele aparute in dezvoltarea noilor produse de asigurare in aplicatiile companiei;
Dezvoltarea/modificarea de rapoarte in functie de solicitari;
Crearea/modificarea printout-urilor in functie de cerintele aparute in dezvoltarea de noi functionalitati in aplicatiile companiei;
Administrarea codurile sursa dezvoltate si gestionarea versionarii acestora.

CERINTE

Minim 3 ani experienta in programare;
Bune cunostinte de PL/SQL, baze de date Oracle (DDM, DML), Oracle BI Publisher;
Reprezinta un plus cunoasterea limbajului de programare Java, a aplicatiei INSIS sau experienta cu Oracle ADF;
Nivel avansat de limba engleza;
Capacitatea de a lucra cu termene limita;
Creativitate.

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa;
Bonusuri de performanta;
Prime de sarbatori si de vacanta;
Abonament medical familial;
Acces in regim preferential la produsele de asigurari ale companiei;
Acces la cursuri/traininguri de perfectionare.

Agentie web de recrutare pentru piata TIC si specializata pe tehnologiile web 2.0, People Centric depaseste barierele recrutarii si ofera in plus o echipa de consultanti cu dubla specializare in resurse umane si IT si instrumente recrutare in mod Saas dedicate, care permit clientilor sai sa fie productivi in actiunile lor de recrutare IT, dar si sa-si dezvolte propria marca de angajator si imaginea de recrutor.