Programator PHP/SQL (ePayment)

SC GECAD ePayment International SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este disponibil in cadrul echipei GECAD ePayment (www.epayment.ro, www.avangate.com) si implica:

- dezvoltarea si intretinerea produselor software la timp si conform specificatiilor;
- participarea la sedintele de proiectare a aplicatiilor;
- detectarea si remedierea bug-urilor;
- implicarea in proiectele tehnologice ale companiei;
- design, dezvoltare si implementare a aplicatiilor Internet;

CERINTE

- absolvent al unei facultati tehnice de profil;
- minim 1 an experienta in dezvoltarea aplicatiilor software "Web-enabled";
- cunostinte solide de PHP, SQL, AJAX, XML, HTML, CSS;
- dezvoltarea in mediile Linux, Windows;
- cunostinte de servicii si tehnologii web;
- stapanirea tehnicilor si conceptelor de securitate a Internet-ului;
- experienta in proiectarea si intretinerea bazelor de date;
- respectarea termenelor limita;
- self-starter cu initiativa si posibilitatea de a lucra independent, cand este cazul;
- foarte bune cunostinte de limba engleza, scris si vorbit.

BENEFICII OFERITE

- pachet servicii medicale la clinica privata;
- masa de pranz servita la restaurantul companiei (in incinta);
- program de munca flexibil;
- training si oportunitati de promovare in cadrul companiei;
- sediu ultramodern cu echipamente hardware si software de prima clasa;
- pachet salarial in functie de experienta si performantele tale;
- pachet de bonusare (pentru performante si loialitate);
- lucrul in cadrul unei echipe de tineri profesionisti;
- cultura organizationala puternica, bazata pe inovatie, competitie si profesionalism.

GECAD ePayment International S.R.L. (Avangate; ePayment) este o companie a grupului GECAD, ce ofera solutii profesionale de dezvoltare a comertului electronic, create specific pentru piata interna si respectiv internationala, pentru a facilita tranzactionarea securizata online si offline, prin intermediul sistemului de plati integrat, pentru site-urile partenere, si o serie de servicii aditionale (audit de functionalitate, testarea magazinelor online cu cumparatori reali si construirea de prototipuri de magazine online).