Programator PHP - senior level

Loginet SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvolta aplicatii web sau site-uri de complexitati diferite folosind tehnologiile enumerate mai jos si in concordanta cu specificatiile clientului si specificatiile tehnice alese
- lucreaza singur sau in echipa la un proiect, folosind elemente de lucru colaborativ (GIT sau SVN, Google Docs, Dropbox, Trello etc), impreuna cu echipa de design si de management
- va scrie cod cat mai bine organizat si cat mai curat, va face specificatii tehnice si va documenta sursa
- va testa si lansa in productie aplicatiile la care se lucreaza
- va colabora intens cu Project Manager, dar si cu ehipa de design, daca este cazul

CERINTE

Cerinte tehnice:
- cunostine foarte bune PHP, C++, Linux (Ubuntu, CentOS etc), Apache web server, Ajax,
- cunostinte foarte bune baze de date relationale si limbaj SQL
- cunoasterea avansata a unui framework de Javascript (de preferat jQuery)
- cunoasterea temeinica a conceptelor OOP (Object Oriented Programming), SCM (Source Control Management), MVC
(Model View Controller), Design Patterns (Singleton, Factory, Observer, Dependency Injection, etc)
- cunoasterea tendintelor de UI (User Interface) si UX (User eXperience), interfetelor web si standardelor privind compatibilitatea intre browsere
Constituie un avantaj:
- experienta cu servere web pentru caching, reverse proxy, load balancer, etc. (Nginx, Varnish, etc.)
- experienta cu Facebook API (PHP SDK, Javascript SDK, FQL, Open Graph)
- experienta cu sisteme de plati online (PayPal, Authorize.net, MobilPay, etc)
- vorbit si scris fluent in limba engleza
- abilitati de comunicare si colaborare intre membrii echipei
- atentie foarte mare la detalii
- orientat catre obtinerea rezultatelor si respectarea deadline-urilor

Compania noastra ofera clientilor solutii integrate de tip Enterprise Resource Management pentru managementul afacerilor si sisteme de gestionare si administrare a activitatii companiei, de unde se pot urmarii toate activitatile pe care operatorii le-au efectuat in sistem.
Astfel, echipa noastra dezvolta si implementeaza solutii care eficientizeaza diferite activitati din cadrul companiei solicitante. Cu ajutorul acestor solutii se poate automatiza activitatea companiei oferind suport clientilor raspunzand astfel in mod eficient nevoilor acestora.